Uzak Doğu lezzeti artık Türkiye'de

Denizin lezzeti Dardenia, dünyada en çok tüketilen ürünler arasına giren Hawaiian Poke Bowl lezzetini Türkiye’ye getiriyor. Dünya trendlerini yakından takip eden Dardenia, Hawaiian Poke Bowl’u deniz ürünleri sevenlerin beğenisine sunuyor.
Kategori: YAŞAM
Okuma: 1.549 kez
Yayın Tarihi: 20.09.2018 Perşembe 14:59:54
PAYLAŞ

Geleneksel balık ekmek lezzetini modern ve yenilikçi bir yorumla sunan Dardenia, Türk halkına deniz ürünlerini sevdirmeye devam ediyor. Tüm dünyanın severek tükettiği doyurucu, proteini yüksek, sağlıklı, fit, lezzetli ve uygun fiyatıyla Hawaiian Poke Bowl, Dardenia’nın Fish&Sushi konseptli şubelerinde balık severlere sunulacak.

Yenilikçi ve öncü bakış açısıyla her geçen gün menüsünü zenginleştiren Dardenia, yeni lezzeti Hawaiian Poke Bowl’u Türkiye’ye ilk kez getirecek. Somon ve tuna çeşitleriyle müşterilerinin beğenisine sunulan üründe tuna ve somon dilimleniyor ve özel sosu ile marine ediliyor. Dardenia’nın Uzak Doğulu sushi ustaları tarafından geliştirilen Hawaiian Poke Bowl, buharda pişmiş beyaz pirinç üzerine avokado, Japon turpu, edamame, fıstıkla harmanlanarak sipariş sırasında özel olarak hazırlanıyor.

Poke, balıkçılığın çok yaygın olduğu Hawaii’de, balıkçıların günlük olarak yakaladıkları balıkları küp küp kesip marine ederek taze taze tüketmesiyle ortaya çıkmış ve zamanla yemek kültürlerinin bir parçası haline gelmiştir. Japonya’da ‘Sushi Salatası’ California’da ise ‘Supefood Bowl’ olarak anılmaya başlamış ve hızla trend haline gelmiştir. California, New York ve Londra’da geçtiğimiz yılın en çok tercih edilen yiyeceklerden birisi ‘Poke Bowl’, içinde barındırdığı marine edilmiş balıktan yüksek omega-3 ve protein, buharda pirinçten düşük glisemik indeksli kaliteli karbonhidrat, avokado ve fıstık ile sağlıklı yağ deposudur.

Yeni lezzetler denemekten keyif alanların vazgeçilmezi olacak Hawaiian Poke Bowl, Dardenia’nın Fish& Sushi konseptli tüm şubelerinde ve paket servis seçeneğiyle sunulmaya başlandı.

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR