Master Şefler Meze Festivali'nde

12 – 13 Ekim tarihlerinde ilklerin oteli Akra’da gerçekleşecek olan ‘‘2. Uluslararası Meze Festivali’’ mesleklerinin altın çağını yaşayan ve mutfaktaki yetenekleriyle tüm dünyanın tanıdığı master şefleri Antalya’da ağırlayacak.
Kategori: YAŞAM
Okuma: 2.248 kez
Yayın Tarihi: 09.10.2018 Salı 14:54:02
PAYLAŞ

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Uluslararası Meze Festivali üç kıtadan en önemli 18 şefi bir araya getirecek. 12 – 13 Ekim tarihlerinde Antalya’yı bir kez daha gastronomi tutkunları ile buluşturacak olan festival, dünyaca ünlü şeflerin hazırlayacağı birbirinden lezzetli mezelerin eşsiz sunumlarına ev sahipliği yapacak. 

12 Ekimde düzenlenecek Meze Yapım Atölyesinde katılımcılar ile buluşacak olan şefler; 13 Ekimde 18.00’dan itibaren festival alanında Antalya ve çevre şehirlerden katılım sağlayacak gastronomi meraklılarını farklı lezzetlerle tanıştıracaklar. Eşsiz bir gastronomi deneyimine dönüşecek festivalde ülkemizin yetiştirdiği ve mutfaktaki başarıları sınırları aşan Türk şefler, Osmanlı’dan günümüze ulaşan meze çeşitlerimizi modern dokunuşlarla sunacak. 

3 KITADAN EN ÖNEMLİ ŞEFLERİ ANTALYA’DA BULUŞTURAN TEK MEZE FESTİVALİ

Ortadoğu, Asya, Avrupa ve Türkiye’nin kendi alanında en iyi 18 şefi, özgün yorumlarını katarak hazırlayacakları mezeleri lezzet tutkunlarına sunacak. 

Şehrin muhteşem manzarasını kucaklayan Akra Otel’de “Urban Social Taste’’ konseptiyle gerçekleşecek olan festivalin ünlü şefleri arasında Michelin yıldızlı İspanyol şef Ruben Arnanz, yine İspanya’dan gelen ve iki Michelin yıldızıyla hem kendine ait restoranı Rom’da şefliğe devam eden hem de önemli okulların gastronomi bölümlerinde akademisyenlik yapan Pere Planaguma, Lübnanlı Şefler Birliği Başkanı Joe Barza, Tai Mutfağının önemli ismi Prin Polsuk, Halep Mutfağında uzmanlaşan Mohammad Orfalı, Mısır’ın iddialı şeflerinden Mostafa Seif, Fas’tan gelen Marouane Bouhmidi ve mesleğe çok küçük yaşlarda başlayarak sayısız başarılar elde eden Filistinli şef Johnny Goric yer alıyor. 

Türkiye’nin ünlü şefleri 2. Uluslararası Meze Festivali’nde

Yeme içme sektörünün ünlü girişimcileri arasında yer alan Çapa ailesinin genç üyesi Emre Çapa, başarılı işletmeci Erhan Görücüoğlu, Le Cordon Blue mezunu ve Anadolu Mutfağı konusunda imza isimlerden Umut Karakuş, usta şefler Volkan Bekit & Savaş İrlan, Mersin’in yetiştirdiği başarılı şef Doğa Çitçi, namı Antalya’dan tüm ülkeye yayılan meşhur restoran 7 Mehmet’in üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ ve piyaz denince akla ilk gelen usta şef Ahmet Semerci festivalin Türk şefleri olarak boy gösterecek. 

 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR