Kategori: RÖPORTAJ
Okuma: 16.442 kez
Yayın Tarihi: 28.10.2020 Çarşamba 13:42:08
PAYLAŞ

Meyvenin neşeli hali

Uzun zamandır gıda ve farklı sektörlerde yöneticilik yapan, ticaret hayatında deneyimli, Bobajoy Yönetim Kurulu Başkanı S.Eyyüp Küçük ile sizin için meyvenin en neşeli halini konuştuk.
Bubble Tea dünyada bir trend. Bubble Tea nedir? Bilmeyenler için anlatır mısınız?
 
Size ilk başta Bubble Tea tarihini kısaca anlatarak başlayalım. Bubble Tea, 1980’lerin başlarında Tayvan’da ilkokulların önünde el arabasında çay satan küçük esnafın, çaylarını meyve özleri kullanarak tatlandırmasıyla ortaya çıkmıştır. Sonradan bu çayların içlerine tapiaco ağacının nişastasından hazırlanarak, jelibon kıvamında bobalar eklenerek son haline yaklaşmıştır. Dünyadaki Bubble Tea Shoplar kendine has reçeteleriyle ürünlerini sunarlar. Son yıllarda, bu sağlıklı ve eğlenceli lezzet, dünyanın her yerine hızlıca yayılmakta ve popülaritesini arttırmaktadır. 
Bobajoy nasıl doğdu? Hangi düşünceyle ortaya çıktı? Ne kadar zamandır var? Bobajoy ile nerelerde karşılaşıyoruz?
 
Bobajoy, dünyada Bubble Tea akımının hızlı bir şekilde yayıldığını gördükten sonra, çok geniş kapsamlı trend, kültür ve lezzet araştırmaları sonunda bir proje olarak doğdu. Bu düşüncenin çıkışında, dünyada yayılan ve sevilen bir ürünün Türkiye’de de olması ve bir Türk markası olarak yer alması fikri vardı. Firmamız uzun yıllardır ticari faaliyetlerini yürütmekle beraber, Bobajoy marka olarak 3,5 senedir varlığını sürdürüyor. Çok kıymet verdiğimiz işletmelerin hepsine burada yer veremesek de, Midpoint, Kırıntı, Pinkberry, Cookshop, The Hunger, MOC, Huqqa ve Kahve Diyarı gibi sayısız zincir marka, Bubble Tea Shop ve yerel cafelerde karşılaşabilirsiniz. 
 
Bobajoy’un kaç çeşidi var? Yeni çeşitler gelecek mi?
 
Hali hazırda 5 çeşit olarak sunuyoruz. Bunlar Yaban Mersini, Mango, Passion Fruit (Çarkıfelek Meyvesi), Limon ve Liçi. Fakat bu ürünler ile yapılabilecek tarifler ve reçeteler sınırsız, hayal gücüne bağlıdır. Biz de ücretsiz reçete ve danışmanlık ile işletmelere destek oluyoruz. Yeni çeşitler tabii ki gelecek. Bu çeşitlerin gelmesi için, üretim planımız çerçevesinde 2020 yaz mevsimi planlamıştık. Fakat son dönem gelişmeleri yeni ürün gamının gelmesini 6 ay öteledi.

Hangi yiyecek ve içeceklerle kullanabiliriz?
 
Bobajoy ağırlıklı olarak tüm dünyada Bubble Tea hazırlamak için kullanılır. İşletmelere verdiğimiz destek ve ar-ge çalışmaları ile birçok kokteyl, dondurma, yoğurt, pastalar ve tatlılara harika lezzetler katar.
 
Bobajoy Bubble Tea Kit’i tasarlarken ne planladınız? Hedef son tüketici mi? İnsanların evlerinde de neşelenmesini mi istediniz?
 
Bubble Tea kiti tamamen son tüketiciden gelen talepler doğrultusunda ortaya çıktı. Biliyorsunuz biz işletmelere yönelik hizmet veriyorduk. Bu süreçte evlerinde de bu lezzete ulaşmak isteyen ve bunu yaparken de ailecek bir aktivite olacağını düşünen lezzet müdavimlerinin talebini kırmadık. Biz ülkemizin geleceğine inandığımız için ve insanımızın her daim mutluluğu için çalışmayı ana felsefemiz olarak işimizin merkezine koyduk. Bu süreci hiç bir personel çıkarmayarak ve yatırımlarımıza devam ederek geçiriyoruz.

 
food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR