Kategori: RÖPORTAJ
Okuma: 4.554 kez
Yayın Tarihi: 22.10.2020 Perşembe 16:11:30
PAYLAŞ

KÜLTÜREL DEĞERİMİZ BAKLAVAYA MODERN BAKIŞ

Gaziantep'in asırlık lezzeti baklavayı daha iyi tanıtmayı hedefleyen Fıstıkzade’nin Master Franchise’ı Nilüfer Özyıldırım ile Türk Lezzet Müzesi içinde yer alan Fıstıkzade şubesiyle ilgili detayları konuştuk.
Fıstıkzade gerçek Gaziantep baklavasını günlük olarak Gaziantep’ten getirip müşterilerine sunan başarılı bir marka. Şu an Türk Lezzet Müzesi içinde yer alan yeni şubenizdeyiz. Yeni şubelerle birlikte ailenizi büyütüyorsunuz. Bu başarıyı neye borçlusunuz?

Fıstıkzade olarak başarımızı kaliteden ödün vermeyen yapımıza, tatlılarımıza ve tabii ki işimize duyduğumuz sevgimize borçluyuz. Sizlerin de bildiğiniz gibi ürünlerimizde kesinlikle katkı maddesi, kimyasal kullanmıyoruz. Üretimimiz tamamen geleneksel yöntemlere bağlı. Mağazalarımızda misafirlerimizin memnuniyeti bizim için her şeyden önce geliyor. Her anlamda standartlarımızı ve kalitemizi yüksek tutmak için çok çaba sarf ediyoruz ve bu da sizlerin de desteğiyle bize başarıyı getiriyor.

Türk Lezzet Müzesi’ni seçmenizin sebebi nedir?

Türk Lezzet Müzesi bizim için çok keyifli bir proje oldu. Gerek bulunduğu bölgenin profili, gerek projenin kalitesi, gerekse içeride bulunan markalar bizim de marka olarak vizyonumuzla çok örtüştü. Burada çok kıymetli ve çok geleneksel Türk markaları mevcut. Biz de bu yüzden bu markaların arasına çok geleneksel ve kültürel değeri çok yüksek olan bir ürün olan baklavaya getirdiğimiz yenilikçi ve modern bakış açısı ile dahil olduk.

81 ilin binlerce çeşit yiyecek ve içeceklerinin bir arada bulunduğu Türk Lezzet Müzesi’nde yer almanızın ne gibi avantajları bulunuyor?

Sizin de bildiğiniz üzere Gaziantep mutfağı Avrupa Birliği tarafından tescillenmiş ve ödül almış çok iddialı ve önemli bir mutfak. Baklava, bu kıymetli mutfağın birçok ürününün içerisinde coğrafi tescil hakkını kazanan ilk ürün. Dolayısıyla hem Gaziantep kültürünü temsil etmek hem de bu kültürün en kıymetli ürünü olan baklavayı doğru kitle ile buluşturmak ve iddiamızı ortaya koymak adına burada olmak bizler için en önemli avantaj. Biz burada sadece baklavamızı satmıyoruz. Bu kadar iddialı bir ortamda Gaziantep kültürünü, Gaziantep mutfağını en güzel şekilde temsil ediyoruz.

Yeni şubenizden bahseder misiniz? Konseptte ve menüde bir yenilik var mı?

Ürünlerimiz çok geleneksel ve köklü bir kültürün ürünleri olsa da biz yenilikçi ve vizyoner bakış açımızdan ödün vermiyoruz. Her yaştan ve her kesimden insanın kendisini markamıza ve ürünlerimize yakın hissetmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Kültürü daha iyi nasıl temsil edebiliriz sorusu bizim çalışma prensiplerimiz için en belirleyici sorulardan biri. Dolayısıyla Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor, ürün gamımızı genişletmek için çalışmalar yapıyoruz. Son olarak çok yeni ve güzel lokumlar geliştirdik, misafirlerimizin beğenisine sunduk ve çok olumlu geri dönüşler almaya başladık. Maslak şubemiz, tüm ürünlerimizi bir arada bulabileceğiniz oldukça kıymetli bir şube. İstanbul’daki 6. Türkiye’deki 13. şubemizi açmış olmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Buradaki Franchise sahibimiz ve ekibimiz de çok kıymetli. Ailemizi kıymetli insanlar ile iş birliktelikleri kurarak büyütüyor ve ilerliyoruz. Burada misafirlerimiz tüm tatlı çeşitlerimizi, kahvelerimizi, yöresel Gaziantep kurabiyelerimizi, dondurmalarımızı, katmerlerimizi, lokumlarımızı, fıstıklarımızı, su böreğimizi bulabilir; ister paket olarak alabilir, ister Türk Lezzet Müzesi’nin keyifli atmosferinde afiyetle tüketebilirler.

Food Time Dergisi okuyucularına ve GidaGundemi.com sitesi takipçilerine neler söylemek istersiniz?

Her zaman söylediğimiz gibi Food Time Dergisi Türk gastronomisi için kıymetli ve keyifli bir bilgi kaynağı. Büyük emekler ve kaliteli bir ekip var arkasında. Bize yer verdiğiniz ve markamızı kıymetli okuyucularımızla buluşturduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyor ve tüm okuyucularımızı sizin vesilenizle mağazalarımıza bekliyoruz.
food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR