Kategori: RÖPORTAJ
Okuma: 2.996 kez
Yayın Tarihi: 09.04.2018 Pazartesi 17:32:26
PAYLAŞ

Geliştirdiğimiz ürün portföyümüzle işimizi büyütüyoruz

‘Tadını Çıkar’ sloganıyla yola çıkan Golf Dondurma, ürün portföyünü ve işini daha da büyütüyor. Genel Müdür Ethem Yavuzer, Golf Dondurma hakkında bilgiler verirken, 2016 ve 2017 yılında gerçekleştirdikleri kapsamlı değişimi anlattı.

GOLF Dondurma hakkında bilgi verebilir misiniz?

Golf Dondurma, 2003 yılında Bursa Fabrikası’nda 10 milyon litre kapasiteyle üretime başladı. Günümüzde, Bursa ve Kahramanmaraş Fabrikaları olmak üzere toplam 150 milyon litre üretim kapasitesine sahip dev bir yerli üretici haline gelerek dondurma pazarının iki büyük markasından biri olduk. 2016 yılını da her açıdan yenilenme yılı olarak gördük. Yenilikçi ve dinamik üretim felsefesini daha iyi yansıtması için markamızın kurumsal kimliğini baştan aşağı yeniledik. Hem Golf ana markası yenilendi, hem de ürünlerimiz içerik ve ambalaj olarak yenilendi. Değişim hem perakende hem de ev dışı tüketim sektörüne yönelik tüm ürünlerimizde oldu. Türk damak tadına uygun lezzetlerimizi 7’den 70’e herkesin beğenisine sunduk. Golf Food Service tarafında üretime başladığımız ilk yıldan bu yana yatırımlarımızı günden güne artırarak ev dışı tüketim noktalarında hizmet veriyoruz. Her şey dahil oteller, şehir otelleri, restoranlar, kafeler, pastaneler, yemekhaneler, ulaşım sektörü ve ofisler için her geçen sene daha da çeşitlendirdiğimiz ve geliştirdiğimiz ürün portföyümüzle işimizi büyütüyoruz. Bugün sürekli artan penetrasyon oranlarına inovatif ürün ve servis yeteneğimiz ile ulaştık. 2016 ve 2017 yılında da piyasada yeni ürünlerimizle, artırdığımız pazarlama yatırımlarımızla ve genişleyen satış ekibimizle çok daha aktif yer aldık. Yeni Ice Dream dondurmaları, çok sevilen %100 Kahramanmaraş üretimi Maraşım dondurmaları, yenilenen Golf dondurmaları ve Golf Maraş Usulü ile Golf Food Service’de hem global hem lokal trendleri yakından takip ediyoruz. Müşterilerimizi birbirinden lezzetli dondurmalarla buluşturuyoruz. Rüya dondurma serimiz Ice Dream’de 2017 sezonunda birbirinden lezzetli 26 çeşit dondurma bulunuyor. Yenilikçi, dinamik, lezzetli ve eğlenceli bir marka olarak müşterilerimizle ve tüketicilerimizle buluşuyoruz.

GOLF Food Service’in 2017 yılında yeni ürünleri var mı?

Geçen yıl, Ice Dream’in ilk sezonunda, ev dışı tüketimde iş ortaklarımızın ve tüketicilerin beğenisini kazanan başarılı bir sezon geçirdik. Geçen yılın trendlerini göz önünde bulundurarak bu sezon ürün ailesinde yeniliklere gittik. Ice Dream, Golf Dondurma ailesinin premium dondurma kategorisindeki en yeni, en renkli ve en geniş çeşide sahip markası olarak dikkat çekiyor. Ice Dream için çok emek verdiğimiz bir marka yatırımı gerçekleştirdik. Ice Dream’in sunduğu dondurma rüyasına bu yıl yeni lezzetler olarak, meyve severler için kayısılı, tatlı severler için çilekli cheesecake, sağlıklı yaşam trendini benimseyenler için chia tohumlu hindistan cevizli ve çocuklar için çok sevdikleri bubble gum çeşitleri eklendi. Kıvamıyla ve yapısıyla gerçek bir sorbe egzotik mango tadı da Ice Dream ailesine katıldı. Geçen sezonun öne çıkanlarından Ice Dream Çikolatalı’da Belçika çikolata lezzeti ile yepyeni bir lezzete büründü. Enfes Belçika çikolatasıyla bu yıl yine en çok tercih edilen Ice Dream lezzeti olacağını öngörüyoruz. Maraşım, Golf Dondurma’nın Kahramanmaraş’taki tesislerinde Maraş dondurmasının geleneksel kıvamıyla üretiliyor. Ramazan’a özel olarak Maraşım’ın mevcut ürün ailesine; dondurmasını tatlı ile yemeyi sevenler için geleneksel tatlardan İrmik Tatlısı, Kabak Tatlısı, Tel Kadayıf, Ekmek Kadayıfı ve Ayva Tatlısı eklendi. Golf Cup Catering atıştırmalık dondurma ile ulaşım sektörü ve toplu yemek üretimi yapan şirketlerde yer alıyoruz. Düğün, nişan gibi özel günlerinizde enfes tadıyla Golf Rulo Pasta’nın sağladığı servis kolaylığı, hijyenik ve pratik sunumu ile müşterilerimizle etkili şekilde buluşuyoruz. Ürün çeşitliliğiyle kategoriye yenilik getirmeyi hedefliyoruz. Hem ürünlerin tazeliğini korumak hem de dondurma reyonlarında daha çok ürün sergileyebilme şansını sunabilmek için Ice Dream 5,5 lt’nin yanı sıra Ice Dream 2,6 lt’lik yeni ambalajını da yeni sezon için iş ortaklarımıza sunuyoruz. Premium dolap, görsellik çözümleri ve pos desteğiyle birlikte özel dekorlu, soslu, garnitürlü premium dondurma serisiyle bu yıl da iş ortaklarımızın vazgeçilmezi olmayı hedefliyoruz.

GOLF Dondurma’yı diğer markalardan farklı kılan özellikler nelerdir?

Tüm faaliyetlerimizin odağına koyduğumuz tüketicilerimize, 7’den 70’e herkesin severek yiyeceği yeni ve yenilikçi ürünler sunmayı kendimize görev edindik. İyi ürün ve iyi servis bizim arzu ettiğimiz en büyük pazar payı açıkçası. İnovatif ürünlerimiz meyve parçacıklı yoğurtlu dondurmalarımız “Yogo”, gerçek meyvelerden üretilen sorbemiz, keçi sütlü orijinal Maraşım Dondurmamız, gurme lezzet gerçek Belçika Çikolatalı ürün çeşitlerimizi tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Pazardaki ihtiyaçlara yönelik yeni ürün lansmanları, ürün ve ambalaj iyileştirmelerini yapıyoruz. Golf Kahramanmaraş Fabrikamızda geleneksel yöntemlere sadık kalarak, Ahir Dağı’nın eşsiz salebi ve taptaze keçi sütüyle ürettiğimiz “Maraşım” ürünüyle Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü tarafından “Üstün Lezzet Ödülü”ne layık görüldük. Bu yıl ise Türkiye’nin ilk ve tek gerçek meyve parçacıklı yoğurtlu dondurması Golf “Yogo”, tüketiciler tarafından dünyanın en önemli inovasyon ödüllerinden biri olan “Yılın Seçilmiş Ürünü” ödülünü aldı. Golf Yogo sade şeftali, yeni Golf Yogo bal ve badem krokanlı ve vişne parçalarıyla hazır lanan yeni Golf Yogo vişne ile dört mevsim meyve ferahlığı sunuyor. Ev dışı tüketim sektöründe Golf Dondurma olarak tüketicilerimizin en üst kalite hizmet alabileceği ürün ve servis hizmetini sağlayabilmek için, her şeyden önce ev dışı tüketim pazarını inceleyip ana stratejimizi ve kanal bazlı stratejilerimizi belirliyoruz. Ardından stratejilerimize uygun olarak kategori pazarlama ve kanal pazarlama planlarımızı uyguluyoruz. Ev dışı tüketim sektöründe Ice Dream’le dekorlu, soslu, garnitürlü sunumla gerçek bir dondurma keyfini yaşatıp farklılık getiriyoruz. Ev dışı tüketim kanalına yönelik basılı ve dijital reklamları, sosyal medyayı aktif bir biçimde kullanmayı hedefliyoruz. Öncelikli müşterilerimize yönelik özel stant ve görsellik çalışmaları ve menü çalışmaları yapıyoruz. Marka konumlandırmamızı güçlendirmeye yönelik premium noktalara kiosklar koyuyoruz. Bu yıl bir önceliğimiz de meslek birlikleri ile ortak projeler geliştirmek. Golf Food Service olarak, ev dışı tüketim noktalarına yönelik meslek birlikleri ve sektör temsilcileri ile onların ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirmek ve ortak projeler geliştirmek üzere çalışmalarımızı başlattık.

Sağlık ve dondurma denildiğinde neler önerebilirsiniz?

İftar sofralarında tatlı denilince akla neden dondurma gelmeli? Dondurmanın serinletici ve ferahlatıcı bir özelliği var. Aynı zamanda besleyici özelliği de bulunuyor. Besin değeri oldukça yüksek. Mineral ve vitamin zengini dondurma, tatlılara göre daha düşük kalorili. Dondurma yaz-kış güvenle yenilebilecek sağlıklı bir yiyecektir. Dondurmalar, protein ve karbonhidratın yanı sıra A, D ve E vitaminleri ile kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum gibi mineraller barındırmasıyla iyi bir tatlı alternatifidir. Ayrıca, dondurma süt kökenli bir gıda olması nedeniyle süt içerisinde bulunan bütün besin unsurlarını bünyesinde bulunduruyor. A ve B vitaminleri yönünden zengin olan dondurma, Ramazan’da gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Bütün bunlar da dondurmanın öncelikli tercih edilmesinde açıkçası etkili oluyor. Ramazan’ın son senelerde yaz dönemine ve sıcak havalara denk gelmesi ile birlikte dondurma tüketimi de olumlu etkileniyor. Hafif ve serinletici tatlı ihtiyacı için öncelikli olarak tercih ediliyor.

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR