Zeka ve Yetenek Kongresi’ne lezzet kattı

Türkiye Zeka Vakfı tarafından ODTÜ Eğitim Fakültesi işbirliğiyle bu yıl yedincisi düzenlenen Zeka ve Yetenek Kongresi’nin sponsorları arasında yer alan Muratbey, zeka kattığı inovatif peynirlerini kongre katılımcılarına tanıttı. Ankara’da 4-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen kongrede Muratbey’in D vitamini ile zenginleştirilmiş peynirlerinin yanı sıra çoklu zeka gelişimine katkı sağlayan mobil oyunu Misto Game de kongre katılımcılarından büyük ilgi gördü.
Kategori: HABERLER
Okuma: 1.757 kez
Yayın Tarihi: 10.10.2019 Perşembe 15:03:06
PAYLAŞ

Çocukların fiziksel olduğu kadar zihinsel gelişimlerine de destek olmayı kendine misyon edinen Muratbey, Ankara ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 7’nci Zeka ve Yetenek Kongresi’nin ürün sponsoru oldu. 4-6 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen kongrede akademisyenlerden doktorlara, öğretmenlerden sanatçılara çeşitli alanlardan konuşmacıların sunumlarının yanı sıra paneller ve atölyeler de gerçekleştirildi. Zeka kattığı yenilikçi peynirlerini Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen konuklara tanıtan ve tattıran Muratbey, hem peynirleri hem de Misto Game uygulamasıyla katılımcılardan tam not aldı. Kongre, Türkiye’nin zeka ve yetenek konularında en kapsamlı kongresi olarak öne çıkıyor.

D vitamini eksikliği konusuna dikkat çekildi
Muratbey’in D vitamini ile zenginleştirilmiş peyniri Misto ile Plus serisi peynirlerine tam not veren ziyaretçilerin çoğu ülkemizde ciddi boyutlara ulaşan D vitamini eksikliği ve bu eksikliğin yol açtığı sağlık sorunları hakkında bilgi sahibi olma fırsatını buldu. Özellikle çocukların zeka gelişimi için hayati önem taşıyan D vitamini, çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişiminde son derece etkili bir vitamin.100 gramı günlük D vitamini ihtiyacının %33’ünü karşılayan Muratbey Misto ile Muratbey Burgu Plus, Taze Kaşar Plus ve Taze Beyaz Plus Peynirleri, kongre boyunca sağlıklı atıştırmalık olarak beğeniyle tüketildi.

Misto Game hızlı ve stratejik karar verme yetisini artırıyor
Muratbey’in Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Teknopark işbirliği ile geliştirdiği mobil oyun Misto Game de kongre katılımcılarından tam not aldı. Çoklu zekâ gelişimine katkı sağlayan Misto Game, hızlı düşünme ve stratejik karar verme yetisini artırıyor. Pedagojik açıdan da uzmanların desteği ile geliştirilen Misto Game, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Flemenkçe dil seçeneğiyle App Store ve Google Play’den ücretsiz indirilebiliyor. 
 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR