Yine Milor: Çay şekerli mi içilir, şekersiz mi?

NTV ekranlarında yayına giren Tadı Damağımda isimli programın sunuculuğunu üstlenen Vedat Milor "Çay şekerli mi içilir yoksa şekersiz mi?" sorusunu yönelterek sosyal platformda yeni bir tartışma konusu başlattı. Bazıları şeker olmadan çayın tadını alamadıklarını vurgularken, kimisi de şekeri bırakmalarının ardından çayın gerçek lezzetini aldıklarını belirtti.
Kategori: HABERLER
Okuma: 1.614 kez
Yayın Tarihi: 18.07.2020 Cumartesi 20:52:55
PAYLAŞ

Dünya çapında takip edilen "Gastromondiale isimli gastronomi sitesinin kurucu editörlüğünde yer alan Vedat Milor, "Çay şekerli mi içilir yoksa şekersiz mi?" sorusunu yonelterek sosyal medyada ses getiren tartışma konusu başlattı. Çok daha öncesinde yöneltmiş olduğu "Menemen soğanlı mı yenir soğansız m?" sorusu ile adından suz ettirerek genis hir kesimi gurme tartışmasına sürükleyen Milor, bu sefer Türk mutlağımın olmazsa olmazı çuyı Tartışmaya açması yankı uyandırdı. YouTube platformunda yayınladığı videoda hu sorunun yanıtım yan Milor, çocukken çayı sevmediğini dile getirerek ancak 8-9 seker atarak içebildiğini ve ardından çayı şekærsiz içmeye haşladığında da severek içmediğini belirtti.

Kullanıcıları ikiye bölen soru: Çay şekerli mi içilir şekersiz mi?

Daha sonra çayla ilgili bir anısını paylaşan ve çay tutkunu olmadığını ifade eden yemek eleştirmeni Vedat Milor "Çay şekerli mi içilmeli şekersiz mi?" sorusunun cevabını çay uzmanlarına bıraktı. Sosyal medyada tartışma yaratan soruyla ilgili Twitter kullanıcılarının bazılan "Şekerli çay içmeyi bıraktım, baktım ki çayın lezzeti bambaşka. Sonra diğer içeceklere de şeker atmayı bıraktım. Hepsinin tadı varmış meğer, tavsiye ederim" gibi yorumlar gerçekleştirirken kimisi de şekersiz çayın tadı olmadığının özellikle altını çizdi.

Vedat Milor: "Bu tür videoları neden yaptığım çok açık!"

"Çaya en fazla bir şeker atılır", "Çay şekerli, kahve şekersiz içilir gibi yorumlar hızla gelmeye devam edince Milor, yeni bir açıklama daha gerçekleştirerek son noktayı koydu.

Milor "Bu tür videoları neden yaptığım çok açık: İnşallah bir gün mesaj kutum bu sorularla dolmaz. Bu tür videolar sayesinde digerleri de izlenir. Menemen gibi toplumsal kutuplaşma yaratmayacak konular anket yapmadan basit bir video ile gelistirmeyi tercih ediyorum' seklinde ifadelere yer verdi.

 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR