Şeflerden protesto: Bizi de duyun!

İspanya’nın başkenti Madrid’de aralarında Michelin yıldızlı şeflerin de bulunduğu yaklaşık 200 şef, İspanya parlamentosunun önünde protesto gösterisi düzenledi. Şefler, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen yeme-içme sektörünün durumuyla ilgili hükümetle daha kapsamlı görüşme talebinde bulunmak için eylem yaptı.
Kategori: HABERLER
Okuma: 1.080 kez
Yayın Tarihi: 27.05.2020 Çarşamba 20:05:21
PAYLAŞ

İspanya'da koronavirüs salgınından kötü bir şekilde etkilenen yeme içme sketörü için ünlü şefler protesto gösterisi düzenledi.

Protesto gösterisine İspanyol gastronomisinin önemli isimleri Ramon Freixa, Paco Roncero, Pepe Rodriguez, Diego Guerrero ve Pepa Munoz da katıldı.

La Tasquita de Enfrente restoranının sahibi ve şefi Juanjo Lopez, “İşlerimize devam edebilmemiz için makul ekonomik önlemler talep ediyoruz” dedi.Sektörün zorluklarını bildiklerini ifade eden Lopez, hükümetin sektörde belirleyeceği 'yeni normalde' kendilerine de danışılması gerektiğini söyledi.

'Duyulmak, saygı görmek ve takdir' beklediklerini dile getiren şefler eldivenleri ve maskeleriyle katıldıkları protestoda önlüklerini parlamentonun önüne bıraktı.İspanya’da yeme-içme sektörü ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının %6,2’sini oluşturuyor ve 1.7 milyondan fazla kişiye istihdam sağlıyor.

 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR