Paketli yemek servisine yöneldiler

Kontrollü sosyal hayata geçilmesiyle birlikte AVM’ler açıldı, ofislere dönüşler de başladı. Ancak ofislerdeki yemekhanelerin kapanması, restoranların ve AVM’lerdeki yemek katlarının halen açılmamış olması çalışanların yemek alışkanlıklarını değiştirdi.
Kategori: HABERLER
Okuma: 1.202 kez
Yayın Tarihi: 28.05.2020 Perşembe 21:58:18
PAYLAŞ

Uyguladığı hijyen zinciri ve temassız teslimat sistemiyle iş yerlerinin ilk tercihi olan Meal Box da kapasite artımına gitti. 11 Mayıs’tan bu yana paketli sıcak yemek hizmeti almak isteyen kurumsal müşterilerde bir önceki haftaya göre yaklaşık 4 kat artış gözlendiğini belirten Meal Box’ın bireysel abonelikleriyle birlikte yemek servisi binlere ulaştı. Haziran sonunda bu rakamın daha da artması bekleniyor. Firma, sadece Haziran ayı için yaklaşık 200 bin kap yemeği kurumsal müşterilerine servis etmek için hazırlık yapıyor.

Tüm dünyada yavaş da olsa başlayan "normalleşme süreci" kapsamında; ilk olarak Kovid-19 tedbirleri nedeniyle kapılarını geçici olarak kapatan AVM'ler faaliyetlerine başladı. Bu başlangıçla birlikte gelen kontrollü sosyal hayat dönemi birçok iş yerinin açılmasına ve çalışanların kademeli olarak iş başı yapmasına sebep oldu. Restoranların halen kapalı olması, ofislerdeki yemekhanelerin geçici olarak kapanması, AVM’lerin yemek katlarının açılmaması ve Sağlık Bakanlığı genelgesinde AVM yemekhanelerinin önceden paketlenmiş kapalı kutu yemeklere geçmesi gerektiğini açıklaması Meal Box’a olan ilgiyi kısa sürede artırdı. 

Meal Box CEO’su Murat Demirhan; “AVM’lerin açıldığı 11 Mayıs tarihinden bu yana geçen sürede özellikle AVM yönetim ofisleri, AVM’lerdeki perakende mağazalar ve iş yerlerinden gelen talepler nedeniyle ciddi bir yoğunluk yaşıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana gıda güvenliği ve hijyen en önemli odağımız oldu. Bu hassas dönemde yarattığımız modelle iş yerlerinde yemeğin dert edilmesine gerek yok. Oluşturduğumuz sistemin paketli yemek hizmetinde iş yapış şekillerini değiştirdiğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Meal Box’ın uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonunda 4 aşamadan oluşan “temassız teslimat” sistemini hayata geçirdiğini ifade eden Demirhan; “Bu sistemin önemi salgınla birlikte anlaşılmış olsa da ilerleyen dönemde de ilginin aratarak devam edeceğine inanıyorum. Sistemimize ne kadar güvensek de salgınla birlikte durmadık, araştırmaya geliştirmeye devam ettik. Tüketicilerimizi yakından takip ederek, ihtiyaçları doğru öngörebildik ve hızlı adapte olduk. Multinet ve Sodexo gibi iki önemli firmayla yaptığımız işbirliği sayesinde online ödeme almaya başlayarak temassız teslimat sistemimizi bir adım daha ileriye taşıdık. Salgın başlangıcıyla birlikte hızlıca Evde Kal paketini oluşturduk ve home office çalışanlara hizmet verdik. Ramazan ayına özel iftar ve sahur paketi hazırladık. Meal Box olarak farkımızı anlatmanın tam zamanıydı ve iletişime ağırlık verdik. Bundan sonrasında da yeni yatırımlara ve iş birliklerine devam edeceğiz. Hedefimiz en kısa zamanda tüm Türkiye’ye hizmet verebilir konuma gelmek” dedi.

 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR