Ofisinizdeki kahve makinenizi temizliyor musunuz?

Lezzetli kahveler için, kahve makinesinin ve ekipmanlarının temizliği çok önemli. Kahve çekirdekleri esansiyel yağlar içerir. Bu yağlar espresso üzerindeki zengin kremalardan sorumluyken, kahvenizdeki acı tadın sorumlusu da olabilir. Temizlenmeyen makinelerde kalan kahve tortusu içtiğimiz kahvenin acılığının temel sebebidir.
Kategori: HABERLER
Okuma: 16.167 kez
Yayın Tarihi: 19.10.2020 Pazartesi 11:51:42
PAYLAŞ

Aslında, doğru kahve çekirdeği, baristanın tekniği, kullanılan ekipman, makine ayarı, demleme tekniği ve makine temizliği lezzetli kahveler için gerekli kombinasyon. Maalesef makine temizliği sıklıkla göz ardı ediliyor.

Kahve makinesi temizliği, bu temizlik için uygun özel ürünlerle yapılmak durumunda. Kimya alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak, NEO BARISTA da bu alanda oturmuş yerli bir markanın olmadığını görerek, bu ihtiyaca yönelik ürünler geliştirmeye karar verdi. 

NEO BARISTA serisi, her türlü kahve makinesinin temizlik ve bakım ihtiyacına yönelik temel ürünlerden oluşuyor. Hem profesyonel, hem de ev tipi espresso, kahve makineleri için temizlik ve bakım ürünleri üretiyor.

NEO BARISTA Espresso Makinesi Temizleyici Toz, NEO BARISTA Espresso Makinesi Temizleyici Tablet, NEO BARISTA Süt Sistemi Temizleyici, NEO BARISTA Kireç Çözücü ve NEO BARISTA Kahve Öğütücü Temizleyici bu serideki temel ürünleri. 

Aynı zamanda baristaların işini kolaylaştıracak genel yüzey temizleyici ve metal yüzey temizleyici ve parlatıcı gibi ürünleri de var. 

İki aşamalı temizlik
Artan kahve alışkanlığımızla orantılı olarak, filtre kahve makinelerinin, espresso makinelerinin ev kullanımı da gün geçtikçe artmaktadır. Pratik kullanımıyla ev tipi kahve makineleri, kahve severlerin vazgeçilmezi olmaya başladı. 

Kahve makineleri her ne kadar hayatı kolaylaştırsa da, yapılan araştırmalar doğru temizlenmeyen kahve makinelerinin bakteri ve küf ürettiğini, üstelik zamanla kahvenin lezzetini de öldürdüğünü kanıtlıyor.

Yüksek nem seviyeleri nedeniyle, küf ve bakteriler kahve makineleri içerisinde kolayca barınabiliyor. Ayrıca, sert su birikintileri zamanla kireçlenmelere sebep oluyor. Kalan kahve yağları ile de birleşince hem sağlıksız, hem de lezzetsiz kahveler içiyoruz.

Düzenli yapacağımız temizlikle sağlıklı ve lezzetli kahveler yapmak elimizde
NEO BARISTA Kahve Makinesi Temizleme & Kireç Çözme Kiti, ev ve ofis tipi kahve makinelerinde düzenli şekilde yapılması gereken temizleme ve kireçten arındırma gibi iki farklı işlemi, daha sağlıklı ve kapsamlı yapabilmek için geliştirildi. Kahve makineleri temizliğinin, kahve yağı ve kalıntılarından arındırma ve kireç çözme olarak iki aşamalı şekilde yapılması gerektiğine dikkat çeken NEO BARISTA Kurucusu Umut Evren Korkmaz: “Kahve tutkunları arasında yaygın bir yanılgı, bir kahve makinesinin temizlenmesi ve makinedeki kireç çözme işleminin aynı şey olduğudur. Ancak temizlik ve kireç çözme, kahve hazırlarken iki farklı soruna yönelik, iki farklı işlemdir. Kahve makineleri her ne kadar hayatı kolaylaştırsa da yapılan araştırmalar doğru temizlenmeyen kahve makinelerinin bakteri ve küf ürettiğini, üstelik zamanla kahvenin lezzetini de öldürdüğünü kanıtlıyor. Yüksek nem seviyeleri nedeniyle küf ve bakteriler kahve makineleri içerisinde kolayca barınabiliyor. Ayrıca, sert su birikintileri zamanla kireçlenmelere sebep oluyor. Kalan kahve yağları ile de birleşince hem sağlıksız hem de lezzetsiz kahveler içiyoruz. Düzenli yapacağımız temizlikle sağlıklı ve lezzetli kahveler yapmak elimizde. NEO BARISTA markasıyla ürettiğimiz iki aşamalı temizleme kiti, kahve makinesi temizleme solüsyonu ve kireç çözücü solüsyondan oluşuyor. Kokusuz, toksik olmayan bu iki ürün ile kireçten arındırma, mineral birikimini gidererek sağlıklı ve kapsamlı temizlik yapmak mümkün oluyor” diyerek bu konudaki tecrübesini paylaşıyor.

NEO BARISTA Kahve Makinesi Temizleme & Kireç Çözme Kiti ile hem kahve makinesi temizliği hem de kireç çözme işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde yapılabiliyor. Her tip ve marka kahve makinesi için uygun olan bu ürünü NEO BARISTA’nın internet sitesinden ve kahve marketlerden tedarik etmek mümkün oluyor.

NEO BARISTA şimdi de dünya pazarında
Espresso Lab, Federal Coffee, SeccoCafe, Manifesto gibi yeni nesil kahve akımının öncü kahvecileriyle çalışan NEO BARISTA, kaliteli ürünleri ile yerli ürün kullanımını teşvik ediyor. Ürünlerin sadece iç piyasa satışı değil, yurtdışına da ihracatı yapılıyor. Umut Evren Korkmaz, “Biz hem ürünümüz hem de ülkemizle yurtdışında bir marka olmayı hedefliyoruz. Şu anda 4 ülkeye ihracatımız var. Hollanda, Katar, Yunanistan ve son olarak İtalya. Başka ülkelerle de görüşmelerimiz sürüyor. Amacımız, yurtdışında da ülkemizin adıyla markamızı tanıtmak” diyor.

NEO BARISTA mevcut müşteri portföyü
Ürünlerin satışı farklı kanallara yapılıyor. Kahve Zincir Mağazaları, 3. nesil kahve dükkanları, Espresso/Kahve Makinesi tedarikçileri, Kahve ve Kahve Malzemeleri tedarikçileri, Teknik Servisler, Online satış kanalları…

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR