Nestlé Professional Beverage Academy 9. kez

Nestlé Professional’ın iş ortakları ve çalışanları için hayata geçirdiği ve ev dışı tüketim sektöründe benzeri olmayan Beverage Academy, bu yıl 9. kez düzenlendi. 2-4 Ağustos tarihleri arasında Koç Üniversitesi’nde gerçekleşen 4 yıllık eğitim programı, öncü isimlerini bir araya getirdi. Nestlé Professional’ın dünyaca ünlü baristalarından Aleksander Robaszkiewicz, program kapsamında yaptığı kahve reçeteleri ve barista eğitimiyle katılımcılara keyifli anlar yaşattı.
Kategori: HABERLER
Okuma: 5.933 kez
Yayın Tarihi: 04.09.2019 Çarşamba 15:07:06
PAYLAŞ

Nestlé’nin ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren uzman iş birimi Nestlé Professional’ın hayata geçirdiği ve sektöre nasıl daha fazla değer katılabileceğine odaklanan Beverage Academy sektörde bir ilk olma özelliğini taşıyor. Dünya çapında da ses getiren Beverage Academy bu sene 9. kez kapılarını sektör profesyonellerine açtı. Nestlé Professional’ın Türkiye ve globaldeki bilgi birikimi ve uzmanlığını tüm çalışanlarıyla, iş ortaklarıyla ve müşterileriyle paylaştığı ve bu sene yeni mezunlarını veren 9. Beverage Academy’de, hem Türkiye’den hem de Nestlé Professional global ekipten konusunda uzman eğitmenler ders verdi. 

Beverage Academy her sene olduğu gibi Koç Üniversitesi’nde kapılarını katılımcılara açtı. 2-4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen etkinliğin eğitmenleri arasında Nestlé Professional Zone EMENA Satış Direktörü George Vezza; Nestlé Professional Zone EMENA Nescafé Makine Çözümleri Müdürü Wendy Christensen; Nestlé Professional Global İçecekler İş Birimi Müdürü Patrick Stern ve Nestlé Professional’ın dünyaca ünlü barsitalarından Aleksander Robaszkiewicz de yerini aldı. Robaszkiewicz, barista derslerinde katılımcılara derin uzmanlığını aktardı ve birbirinden lezzetli reçeteler ile derslere renk kattı. 

4 yıllık ilk ve tek program olan ve 127 mezun veren Beverage Academy’de 600’e yakın katılımcı, 25.000 adam/saatin üzerinde eğitim aldı

Ev dışı tüketim sektöründe içecek uzmanlığı çerçevesinde verilen 4 yıllık ilk ve tek program olan Beverage Academy kapsamında bugüne kadar 600’e yakın katılımcı, toplam 25.000 adam/saatin üzerinde eğitim aldı. Beverage Academy bugüne kadar 127 mezun verdi. 

Beverage Academy, her yıl 3 günlük bir program olarak Koç Üniversitesinde düzenleniyor. Programa katılan profesyoneller 4 sene boyunca birbirini tamamlayan ve yıllar içinde gelişen uzmanlık seviyelerinde dersleri hem lokal ve global Nestlé uzmanlarından hem de çeşitli eğitmenlerden alarak sınava tabi tutuluyor. Sınavda başarı sağlayanlar bir sonraki seneye devam etmek için hak kazanıyor ve dördüncü yılın sonunda programı başarıyla tamamlayan katılımcılar “mezun” oluyor. Program içeriğinde içecekler pazarı, içecekler pazarlama stratejileri, satış, kalite, duyusal tadım, kahve makinası teknik bilgileri, kahve uygulama teknikleri (barista) gibi dersler yer alıyor. 

Ev dışı tüketim sektöründe başarı elde edebilmek için sektör profesyonellerinin ürünler ve çözümler hakkında derinlikli bilgiye sahip olması kritik önem taşıyor. Nestlé Professional Türkiye ev dışı tüketim sektörünün öncü firması olarak içecekler sektöründeki derin bilgi birikimi ve uzmanlığını çalışanları, iş ortakları ve müşterileriyle paylaşarak sektöre değer katmayı sürdürüyor.  

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR