Kahve tutkumuz 2 kat arttı!

Son 3 ayda 3 büyük il başta olmak üzere pek çok ilde kahve satışları geçen yıla göre en az 2 kat arttı. Kaliteli kahve çekirdeklerinden üretilmiş kahveleriyle kendi müdavimlerini yaratan Tchibo’nun satış verilerine göre, evde kaldığımız üç ay boyunca en çok filtre kahve ve kapsül kahve talepleri artış gösterdi. Evde pratik ve lezzetli kahve yapmak isteyenler ise; tek tuşla istenen kahveyi hazırlayan, mini ve şık kahve makinelerini tercih ettiler.
Kategori: HABERLER
Okuma: 1.155 kez
Yayın Tarihi: 10.08.2020 Pazartesi 21:43:37
PAYLAŞ

Kahvede tazelik ve kalite denince akla ilk gelen markalardan Tchibo’nun yaptığı değerlendirmeye göre, hayatı eve taşıdığımız son 3 ayda kahve sevgimiz katlanarak büyüdü.Tchibo’nun verilerine göre, www.tchibo.com.tr online mağazada da en çok tercih edilen ürün kahve çeşitleri oldu. Kahve alışverişi online mağaza datalarına göre son 3 ayda İstanbul’da yüzde 180, Ankara’da yüzde 160, İzmir’de yüzde 130 oranında artış gösterdi. 

Kapsül kahve daha da sevildi 

Kahve müdavimlerinin bu süreçte en çok satın aldığı kahve çeşitleri arasında Filtre Kahve ilk sıraya yerleşirken, kapsül kahveye artan talep dikkat çekti. Tam otomatik sistemiyle evde dilediğiniz kahve çeşidini tek dokunuşla hazırlamanızı sağlayan, estetik görünümüyle de şık duran kahve makineleri de bu dönem tercih edilen ürünler arasında ön sırada yer aldı. Tchibo’nun tek tuşla tüm kahveleri yapan Cafissimo Latte, Cafissimo Easy ve kompakt tasarımıyla öne çıkan Cafissimo mini kahve makineleri kahve severlerin online alışverişte en çok satın aldığı ürünler oldu.

Süpermarketlerde çekirdek kahveye olan talep arttı

Süpermarket zincirleri satışlarında da fark yaratan Tchibo’nun kahve satışları, Migros mağazaları, Migros Sanal Market, Macrocenter ve Carrefour’da da iki katına çıktı.  Seçili Migros mağazalarındaki silo ve çekirdek kahve satışları pandemi öncesine göre yüzde 250’leri aşan oranlarda arttı.  Marketlerde Tchibo’nun Gold Selection çözünebilir kahvesi en çok satılan Tchibo ürünü olurken, ikinci olarak Tchibo Türk kahvesi satıldı.
 
 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR