İhracatla 90 ülkeye ulaşıyor

Sektörün ilk ARGE Merkezi’nde geliştirdiği yerli mağaza ekipmanları ve depo raf sistemlerini, ihracatla 90 ülkeye ulaştıran ÜÇGE, yüksek teknoloji ve inovatif tasarımları ile dünyada perakende sektörünün ilgi odağı oluyor.
Kategori: HABERLER
Okuma: 16.239 kez
Yayın Tarihi: 19.10.2020 Pazartesi 11:59:05
PAYLAŞ

Bursa’da kurulu 100 bin metrekare üretim alanına sahip 6 fabrikada, yaklaşık 750 çalışan ile faaliyet gösteren ÜÇGE; tam 44 yıldır perakende ve sanayi sektörünün mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri alanında en önemli tedarikçileri arasında yer alıyor. ÜÇGE, bugün geldiği noktada dünyada mağaza ekipmanları ve raf sistemleri sektöründe ilk beş firma içerisinde yer alıyor ve Avrupa’nın en büyük entegre tesislerinde faaliyetlerini sürdürüyor. 

Hipermarketlerden yapı marketlere, elektronik marketlerden züccaciyeye, butik mağazalardan eczanelere kadar tüm satış noktalarını ahşap ve metal raf sistemleri, kasa altlığı, market arabaları ve elektronik ürünler gibi mağaza ekipmanları ile donatan ÜÇGE; bununla birlikte sanayi kuruluşları ve perakendecilerin ihtiyaç duyduğu depolama alanlarında da otomatik depo ve depo raf sistemleri ile minimum alanda maksimum verimlilik imkânı sunuyor.

ÜÇGE Avrupa’da daha da güçlü
ÜÇGE, perakende sektörüne uluslararası platformda daha kolay ulaşabilmek ve hizmet verebilmek için, 2019 yılında satış ekibi ve depo organizasyonu ile Avrupa’nın merkezi Almanya Köln’de WORLD Shopfitting & Design’ın şirket yapılanmasını tamamladı. Uzun yıllar sektöre hizmet vermiş perakendenin duayen yöneticilerine Almanya yapılanmasında yönetici ve danışman olarak yer veren ÜÇGE, 2020’de benzer yapılanmaları hedef pazarlarında oluşturmak için çalışmalara devam ediyor.
 
Üretimin yüzde 70’ini ihraç ediyor
Sektörün ilk Ar-Ge Merkezini kurarak yenilikçi çalışmalarına hız veren ÜÇGE, üretiminin yaklaşık yüzde 70’ini ihraç ediyor. Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Rusya ve Orta Asya ülkelerine ve bu bölgeler ile birlikte birçok ülkeye uzayan geniş bir pazara sahip olan ÜÇGE’nin ileri teknoloji ve inovatif yaklaşımla geliştirilen ürün ve çözümler, dünya markalarının tercihi oluyor.

ÜÇGE’nin inovasyon gücüyle tamamladığı yeni çalışmaları, sektörün en büyük buluşması olan Euroshop 2020’de dünya markaları ile buluştu
Üç yılda bir düzenlenen ve geçtiğimiz günlerde Almanya’da gerçekleştirilen Euroshop2020’deki 400 metrekarelik standında üretim ve teknoloji gücü ile global bir marka olduğunu bir kez daha tescillemenin gururunu yaşayan ÜÇGE, yüksek teknolojisi ve sektöre yön veren inovatif yaklaşımı ile geliştirdiği ürünleriyle, dünya markalarının ilgi odağı oldu.

Yenilenen kurumsal kimliği ile fuarda yer alan ÜÇGE’nin, perakende sektörünün en büyük buluşması olan Euroshop’ta tanıttığı yeni ürünleri, sektör temsilcileri tarafından büyük beğeni ile karşılandı.

Perakende sektörünün en büyük fuarı olan Euroshop’ta bu yıl; 60’dan fazla ülkeden 2 bin 300 firma yer aldı ve 100 binden fazla ziyaretçi 5 gün süren fuara katılım gösterdi. Başarıyla geçen fuar sürecinde ulusal ve uluslararası firmalarla önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve 2020’de de büyük projelere imza atmaya devam edeceklerinin altını çizen ÜÇGE Genel Yönetmeni Esra Güven fuarı şöyle değerlendirdi: “Depolama alanında pazarın yatay stoklamadan dikey stoklamaya kayması sebebiyle ürün gruplarımızı da bu doğrultuda geliştirdik. Fuar standımızda geniş bir alanda yer verdiğimiz minimum alanda maksimum verimlilik sağlayan Otomatik Dikey İstifleme Sistemi (ODİS) ile ziyaretçilerinizden büyük beğeni topladık. Perakende, e-ticaret, mağaza ve depolama sektöründe kullanılabilme özelliği ile çok yönlü çözüme sahip ODİS, müşterilerimizin depo alanların yüksek teknolojili yapılara dönüşümüne büyük katkı sağlamaktadır.

Ar-Ge Merkezimizde çalışmalarına hız verdiğimiz yeni ürün ve çözümlerimizden olan tam otomatik akıllı raf sistemlerini Euroshop’da sektör temsilcileri ile buluşturduk. Sistem içerisine dâhil edilen yazılım ile raflardaki ürünlerin ağırlıklarının ölçülmesi, ne kadar süre rafta kaldıklarının takibi ve raftaki ürün adedinin takibi özellikleri ile lansmanı yapılan akıllı raf sistemi, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Aynı şekilde sistemin unlu mamul reyonlarında da uygulanabilir olması, sektörde en çok önem verilen tazelik ve ürün satış adedi takibi konularında işletmelere sağladığı büyük avantaj dikkat çekti.”

Tek Arka Pano ile yüksek raf kapasitesi
ÜÇGE’nin geliştirdiği özel dikme ve tek arka pano sistemi, perakende yatırımcılarına yatırım avantajı sağlarken, her bir rafta daha fazla ürün koyabilme kapasitesi ile de büyük ilgi gören ürünleri arasında yer aldığını belirten Esra Güven, “Şunu açıkça ifade edebiliriz ki; Euroshop fuarında, perakende sektörüne yön veren yüksek teknoloji gücümüzle gelişen yenilikçi ürün ve çözümlerimiz ile ön plana çıktık. Mağazalardaki tüketici davranışları ve beklentileriyle ilgili bilimsel çalışmalar, ürünlerimizin gelişim sürecine de yansıdı. Bu çalışmalar ışığında, müşteri ve pazar beklentisine göre ürün segmentini çok iyi ortaya koyduk. Fuarda sergilediğimiz ürünlerin işletmelere sağlayacağı avantajları yakından inceleme fırsatı bulan ziyaretçilerimizden, tüm ürünlerimiz hakkında olumlu geri bildirimler aldık. Perakende sektörüne anahtar teslim projeler üreten dünyanın sayılı firmalarından biri olarak ve yine dünya markalarının mağazalarını donatan yüzde yüz yerli sermayeli bir firma olarak bu gücümüzü, fuarda gördüğümüz ilgi ile bir kez daha hissettik ve gururlandık. Toplamda beş gün süren fuarın başından sonuna kadar yoğun görüşmeler gerçekleştirdik ve ÜÇGE Ekibi olarak pek çok işbirliği fırsatları ile döndük” dedi.

Etiketler ihracat, market, rafı, üçge,
food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR