ETÜDER’den Sirha İstanbul’a destek

Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER), 14–16 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek olan gastronomi sektörünün en önemli buluşması Sirha İstanbul’a destek veren kurumlar arasına katıldı. HORECA sektörünün uluslararası buluşması, 2018 yılında önde gelen yerli ve yabancı 356 marka ve 11.370 profesyonel ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşmişti.
Kategori: HABERLER
Okuma: 1.055 kez
Yayın Tarihi: 10.10.2019 Perşembe 14:05:12
PAYLAŞ

Ev dışı tüketim sektörünün kurumsallaşmasına öncülük ederek, sektörün en önemli tedarikçilerini bir araya getiren Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER), Türkiye‘de gıda ve gıda dışı ürün ve hizmetlerin bir arada sunulduğu Sirha İstanbul’a da destek vermeye başladı. 
 
Kalite ve standartlar öncelik olmalı
Ev dışı tüketime yüksek hizmet ve ürün standardı getirerek toplumsal faydayı yükseltmek vizyonuyla yola çıktıklarını ifade eden ETÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şahinöz, Türkiye’nin önündeki en önemli sorunların başında kalite ve standartlar konusunun geldiğini belirtti. Toplumun güven duygusunun, insan sağlığını önemseyen ve sektörün bu yönde ilerlemesini sağlayan kuruluşlarla karşılandığını söyleyen Şahinöz, “Ev dışı tüketimin gerçekleştiği otel, kafe, pastane, yemekhane, fabrika, okul, hastane, restoran gibi mekânlarda yüksek standart ve kalite kontrol ihtiyaçlarını karşılayacak koşulların sağlanması gelişmiş bir toplumun temelini oluşturur” dedi. 
 
Ev dışı tüketimde Sirha İstanbul’un Türkiye ve dünyanın önde gelen markalarına ev sahipliği yapan bir vitrin konumunda olduğunu kaydeden Şahinöz, bu prestijli organizasyona destek vermek ve katkı sağlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Kalite ve standartların gerçek anlamıyla oluşturulması için kayıt dışının ortadan kaldırılması gerektiğini vurgulayan Şahinöz, Türkiye’de ev dışı tüketim kanalı olarak tarif edilen, her türlü gıda ve ihtiyaç maddelerinin tedarikini ve dağıtımını yapan firmalar arasında dayanışma sağlanması gerektiğinin altını çizdi.   
 
HORECA profesyonellerinin seçkin fuarı 

Sirha İstanbul’un HORECA profesyonellerine yönelik, uluslararası düzeyde seçkin ve kapsamlı bir organizasyon olduğunu belirten GL events Exhibitions Türkiye Genel Müdürü Gülperi Erkanlı, her yıl daha da gelişen organizasyonun sektörel yenilikleri ve teknolojileri katılımcı firmalarla buluşturduğunu, bu başarıda ETÜDER gibi destek sağlayan kurumların büyük payı olduğunu söyledi.  
 
ETÜDER’in kurulduğu günden bu yana ev dışı tüketim tedarik alanında güvenin ve çağdaş standartlarının yaygınlaştırılması, doğru atık yönetimi ve çevreye duyarlı tedarik zincirinin oluşturulması konularında ciddi çalışmalar yaptığını ifade eden Erkanlı, ETÜDER’in de desteğini alan Sirha İstanbul’un sektöre çok daha büyük katkılar yapacağını kaydetti. 
 

 

Etiketler etüder, sirha, horeca, istanbul,
food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR