Bursa’dan dünyaya yayılan Türk markası

PİRGE bıçaklarını bilmeyeniniz yoktur herhalde. Keyifli bir hikayesi ve sektöre yatırımları ile göz dolduran markanın yurtdışı macerasını PİRGE Satış ve Pazarlama Müdürü Faruk Pirge’den dinleyelim.
Kategori: HABERLER
Okuma: 16.279 kez
Yayın Tarihi: 19.10.2020 Pazartesi 11:56:59
PAYLAŞ

Firmamızın üretmiş olduğu başlıca ürünler Mutfak Bıçakları, Et Bıçakları, Şef Bıçakları, Bıçak Setleridir. Bu ürünlerin yanında gıda işleme makinelerinde kullanılan yüksek hassasiyetli bıçaklar ve bazı tarım aletleri de firma bünyesinde üretilmektedir. 

Yeşilyayla Kesici Aletler Ltd. Şti. 1879 yılından beri, 6 kuşaktır, Bursa’da, bıçak ve kesici alet üretiminde faaliyet göstermekte olan bir aile şirketidir. Sn. Mehmet Pirge’den bayrağı devralan 6.kuşak firma sahip ve yöneticileri, Sn. Ömer Pirge, Faruk Pirge ve Enes Pirge’dir.

İç piyasada durumu 
Firmamız üretmekte olduğu PİRGE markalı ürünleri Türkiye geneline dağıtmaktadır. PİRGE markası ile profesyonel kullanıcı, endüstriyel kullanım ve ev kullanımlarına uygun ürün yelpazesiyle sektörde hizmet verilmektedir. 

Ayrıca, HORECA pazarının ihtiyaçlarına dönük geliştirdiği ürünlerle, bu grupta da mutfakların en büyük yardımcısı olma rolünü sürdürmektedir. Ayrıca, her geçen gün gelişmekte ve büyümekte olan HORECA pazarı için mutfaklara yönelik profesyonel bıçak ve ekipman tanıtımları, workshop vb. çalışmalar şirketimiz tarafından yapılmaktadır.

Ulusal ve yerel marketler, bıçak satıcıları ve bileyiciler, züccaciye perakende ve toptancıları, hotel ve restoranlar, endüstriyel ekipman toptancıları ve satış noktaları, hırdavatçılar, eğitim kurumları, kasaplar ve et entegre tesisleri, pastane, ekmekçi, börekçi ve tatlıcılara mal satan pastacılık endüstriyel ekipman toptancısı ve satış noktaları, gıda işleme makinesi üreten firmalar bizim iç pazarda müşteri portföyümüzü oluşturuyor.

İhracatta durum 
Son 20 yıl içinde başta Avrupa olmak üzere, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İhracatımızda öne çıkan ülkeler; sektörün öncülerinden başta Almanya olmak üzere Fransa, İtalya, Hollanda, Amerika, Malezya, Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri.

PİRGE’nin hedefi
Almanya’da bir fabrika yatırımımız var, yeni senede çalışmalarına devam edeceğiz. 2020’de de robotik uygulama yatırımlarına devam edeceğiz. Üç prosesi daha robotlarla yapmayı hedefliyoruz. Ayrıca makineler arası iletişim için bir proje başlatmayı planlıyoruz. PİRGE markası ile üretilen ürünlerimizin satış ve pazarlama yatırımları ile Türkiye’de bıçak denilince akla gelen bir marka olmayı ve 2021’de Turquality programına katılmayı hedefliyoruz. 

Ortalama ihracat kilogram değerimiz 25 dolar. Kimi teknik bıçaklarda bu 110 dolara kadar çıkıyor. Bu da sektörümüzün ne kadar kıymetli olduğunun en büyük göstergelerindendir.

Toplam kalite ve müşteri memnuniyetinde süreklilik sağlayacak unsurlara ağırlık veriyoruz. Kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak, kategori yönetimi ile ürünlerimizi sürekli iyileştiriyoruz. Bu nedenle sahip olduğumuz geniş ürün yelpazesi ve çok geniş bir kategoriyi kapsayan ürünlerimizle, her bir kullanıcı tipini mutlu edecek inovatif yaklaşımlar sergilemeye çalışıyoruz.

Öne çıkan yanları
Her fikir gibi her üretim de saygındır. Herkesin / her firmanın üretimi kendisi için en güzel olanıdır. Bu bağlamda sektörden ürünlerimizle ilgili aldığımız geri dönüşler; geniş ürün yelpazemizin rekabetçi fiyat yapısına sahip olması, tasarım, toplam kalite ve her bir kullanıcıyı memnun eden özellikleri, sanayi ve eğitim işbirliği kapsamında paralel gelişme ve büyüme sürecindeki kazanımlar ile öne çıkmasıdır.

Markamızın başarıları arasında, Türkiye ve sektörü temsilen Ambiente Frankfurt Fuarı’na ilk katılım, uluslararası markalara rakip olma ve Türkiye’den yurt dışına bıçak ihracatı yapan lokomotif firma olmasıdır.

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR