Biberin erkeği dişisi olur mu?

Biberin dişisi ve erkeği şekilde iki çeşidi vardır. Bunların bazıları yemek bazıları dolmalıktır. Peki, aradaki farklar nasıl anlaşılır?
Kategori: HABERLER
Okuma: 2.003 kez
Yayın Tarihi: 15.11.2019 Cuma 15:52:04
PAYLAŞ

Biberin erkek ya da dişisi olmasının önemi hangi yemeği yapacağınıza göre değişir. Bazı yemekler erkek bazıları dişi biberle yapılır?

Erkek ve dişi biberlerdeki en belirgin fark, erkek biberlerin altında 3 yumru, dişi biberlerin altında ise 4 yumru olmasıdır. Erkek biberler daha kalın kabuklu ve tohumları daha azdır. Dişi biberler ise daha ince ve tohumları oldukça daha fazladır. Üstelik, dişi biberler pişirmeden tüketildiğinde de tatlıdır. Bu, dişi biberi çiğ yemek için harika yapar. Biraz daha acı olan erkek biberi, pişirerek tüketmek daha uygundur. Ancak yemeklere ilave etmek için erkek biberi tercih edebilirsiniz. Daha kalın bir kabuğa ve daha az tohuma sahip olduğundan yemekler için daha idealdir.


 

Etiketler biber, erkek, dişi,
food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR