Akşam 5'dan sonra yemek yerseniz?

Herkes akşam altıdan sonra yemek yenmemesinin kilo vermek adına önemli bir adım olduğunu bilir. Peki, yerseniz sağlığınızı nasıl etkiler?
Kategori: HABERLER
Okuma: 2.936 kez
Yayın Tarihi: 15.11.2019 Cuma 16:18:45
PAYLAŞ

Akşam altıdan sonra yemek yemenin zararları hakkında Amerika’da bir çalışma yapıldı. Çalışmanın sonucu kalple ilgili.

Geç vakitlerde yemek yemeyi sevenlere kötü bir haberimiz var. Çalışmacıların kalp sağlıklarını takip ettikleri, yaş ortalaması 33 olan 112 kadın denek üstünde gerçekleştirdiği deneyde, Amerikan Kalp Derneği'nin yaşamı kolaylaştıran 7 adımı dikkate alındı. Deneye dahil olanlar bu adımların hepsine uygun hareket ettiler ve telefonlarında yer alan dijital yemek günlüğüne yemek yedikleri saatleri kaydettiler. Akşam 6’dan sonra günlük kalorinin büyük kısmını tüketenlerin kalp sağlığının daha kötü olduğu fark edildi. Çalışmayı yürüten Nour Makarem, çalışmanın ne yediğimize ve ne kadar yediğimize odaklandığını ifade ediyor. Elde ettikleri ilk bulgular, kalori tüketimi ve yemek saatleriyle alakalı küçük bir farklılığın bile kalp hastalığı riskini azalttığı biçimindedir.


 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR