20 ton çikolata çalındı

Avusturya'da bir hırsız, bir çikolata fabrikasını kendisine 20 tonluk çikolata vermeleri yönünde kandırdı.
Kategori: HABERLER
Okuma: 1.711 kez
Yayın Tarihi: 02.12.2019 Pazartesi 10:58:58
PAYLAŞ

Avusturya polisi, son yıllarda böyle vakaların çok sık yaşandığını, yüklü kamyonların hedeflerine ulaşamadığını ve bu olayların çikolata taşıyan kamyonlarda özellikle görüldüğünü belirtti.

Milka'nın işini yapacak firma, işi başka firmaya yönlendirdi

Milka, Avusturya'da bulunan yerel bir firmayla Belçika'ya teslimat yapılması için anlaştı. Avusturyalı teslimat firması, anlaşmayı Macaristanlı bir yük taşımacılık firmasına taşeron olarak ilettti. 

O firma ise başkasını iş için ayarladı

Macar firma ise Çekyalı bir üstleniciye taşıma işlemini gerçekleştirmesi için yetki verdi.

Avusturya'nın Bludenz kentindeki fabrikaya gelen Çek kamyonu, hiçbir şüphe uyandırmadan 50 bin avroluk çikolatanın fabrika işçileri tarafından yüklenmesinin ardından yola çıktı; ancak Milka işçileri bu kamyonun sürücüsünün sahte belgelerle çikolataya erişim sağladığından habersizdi.

Çikolatadan haber alınamıyor

Gitmesi gereken noktaya ulaşmayan kamyon, sürücüsü ve 20 tonluk çikolata yükünden haber alınamıyor.

Avusturya polisi, soruşturmalarının ardından kamyondaki plakaların da çalıntı olduğunu tespit ettiğini ve hırsız sürücünün Çek firması için çalışmadığını açıkladı. Kaçırılan çikolataların akıbetinin ne olacağı ise henüz belirsiz.

Kaynak:https://www.habernediyor.com


 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR