‘Birlikte Koruyalım’ Projesi

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, ‘Birlikte Koruyalım’ Projesi ile yaşamı tehdit altındaki hayvanların korunmasına destek olmaya devam ediyor!
Kategori: HABERLER
Okuma: 1.426 kez
Yayın Tarihi: 13.08.2020 Perşembe 10:32:33
PAYLAŞ

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, 3 yıldır desteklediği çevresel sorumluluk projesi Birlikte Koruyalım ile yaşamı tehdit altında olan hayvanlara dikkat çekmeyi sürdürüyor. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen proje kapsamında bu sene Adana Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda 10.000 yavru yeşil deniz kaplumbağasının daha güvenle denize ulaşmasına katkıda bulunulması hedefleniyor. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler’in ilk olarak 2018 yılında başlattığı WWF-Türkiye’nin doğa koruma çalışmalarına desteği ile bugüne kadar birçok hayvan doğal yaşam alanlarında korundu. Yapılan çalışmalar neticesinde 2 senede toplamda 25.000 yavru yeşil deniz kaplumbağasının denize ulaşması desteklendi ve akustik izleme yöntemiyle doğal yaşam alanlarında yunusların davranışları ve dağılımları izlendi, yunusların etkili takibi ve korunması için kimliklendirme çalışması yapıldı.

Ekosistemdeki bozulmalar sebebiyle dünyada pek çok canlı türü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Tüm dünyanın ortak sorunu olan bu konuya dikkat çeken Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, WWF-Türkiye işbirliği ile gerçekleştirdiği doğal yaşama destek çalışmalarının 3. yılında yavru yeşil deniz kaplumbağalarını yaşam alanlarının korunmasını destekliyor. 2018 yılından bu yana toplamda 25.000 yeşil deniz kaplumbağasının denize ulaşmasına yardımcı olan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler ve WWF-Türkiye, bu yıl daha fazla yaşamı tehdit altındaki hayvanı korumak için çalışmalarını sürdürüyor. WWF-Türkiye’nin yürüttüğü çalışmalara bu yıl bir kez daha destek olan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, küçük yaşlardan itibaren kazanılan hayvan sevgisinin çocukların duygusal gelişimlerine olumlu katkı sağladığı bilinciyle çalışmalarına yön veriyor. Proje, aynı zamanda çocukların doğayla ilgili farkındalıklarını da artırmayı hedefliyor.


 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR