Bu özellikteki kişiler sarımsak yutmasın

Sarımsak her ne kadar faydalı olsa da bazı durumlarda zararı büyük olabilir. O yüzden internette yer alan her bilgiye inanmadan önce kişinin kendi özelliklerini bilmesinde fayda var.
Kategori: BESLENME
Okuma: 12.107 kez
Yayın Tarihi: 27.03.2020 Cuma 19:19:39
PAYLAŞ

Sarımsak faydasına rağmen, aşırı sarımsak yutmak kişilerde mide sıkıntılarına neden olabilir. Özellikle midesinde gastrit ve reflü problemi olan kişilerin sarımsak yutarken en fazla bir diş olacak şekilde yutmaları önerilir.

Fazla yutulması halinde midede veya mideye giden yolda tahrişe, yanmaya ve acı hissine yol açabilir. Düzenli olarak ilaç kullananların, sarımsak yutmadan önce doktoruna danışması daha yararlı olacaktır.

Emziren anne ve hamile olan anne adaylarının sarımsak yutmaları sakıncalı olabilir. Bunun için öncelikle doktorlarına sormaları gerekir.

Ancak emzirme sürecinde annenin sarımsak yutması süt alan bebekte karın ağrısına yol açabilir. Sarımsak yuttuğunuz zamanlarda karın ağrısı, mide bulantısı, vücutta kızarıklık ve kaşıntı gibi belirtiler gözleniyorsa sizde yan etki yaptığının göstergesidir. Böyle durumlarda kişinin sarımsak yutmaması daha iyi olabilir.
 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR