Yeni buharlı fırını ile lezzet deneyimini üçe katlıyor

Hotpoint Gentle Steam buharlı fırınlar , yemek yapmayı sevenlere pişirmenin yeni formunu keşfettiriyor.
Kategori: YAŞAM
Okuma: 1.599 kez
Yayın Tarihi: 12.07.2018 Perşembe 09:59:28
PAYLAŞ

Hotpoint, sağlıklı yemekler pişirmek isteyenler için lezzet deneyimini farklı bir boyuta taşıyan yeni buharlı fırınını geliştirdi. Ekmek veya et ve balık yemekleri pişirmek için ideal olan Gentle Steam buharlı fırınlar, iç tabandaki özel alana su eklenebilmesi sayesinde fırında pişirmeye nem ilave edip lezzeti artırıyor.

Hem geleneksel hem de buharlı pişirme özelliği sunan Hotpoint buharlı fırın, pişirme sürecinde besinler için ideal sıcaklığı ve nem oranını koruyarak daha sulu, daha çıtır ve 3 kata kadar daha lezzetli yemekler pişirmeye yardımcı oluyor. Kullanıcıların tek yapması gerekense fırının tabanında yer alan bölmeye su eklemek ve özel programlardan birini seçmek.

Yeni buharlı fırınlardaki BesinKategorisi fonksiyonu, fırının iç kapağında bulunan program ikonları ile kullanma kılavuzuna gerek kalmadan istenen yiyecek için en ideal ayarlamayı sunuyor. Besin kategorisi açıklamaları, buhar kullanılan tüm programlar için; ne kadar su gerektiğini, pişirme esnasında tepsi pozisyonunu, ideal sıcaklık seviyesini ve pişirme zamanını yiyeceğin türüne ve ağırlığına göre gösteriyor.

Buharla katlanan lezzet

Fırının içerisindeki sıcak hava genellikle yiyeceklerin doğal nemini kaybetmesine sebep oluyor. Hotpoint buharlı fırında et ve tavuk için özel olarak geliştirilen programlarda buharla pişen gıdalar nemini kaybetmiyor, böylece daha sulu pişiyor ve daha iyi kızarıyor. Sıradan fırınlarda balığın kurumaması için pişirme kağıdına ya da alüminyum folyoya sarılması gerekirken, balık programı sayesinde buhar fonksiyonu nemi içeri hapsediyor. Herhangi bir kapağa ya da kaplamaya ihtiyaç duymadan içi sulu dışı çıtır balık pişirmek mümkün hale geliyor. Ekmek programında ise buhar fonksiyonu, daha çok kabarmış ve daha çıtır hamur işleri pişirme imkanı sağlıyor.

Hotpoint Hakkında: Bir Whirlpool Corporation markası olan Hotpoint, 1911 yılından beri evin her alanında maksimum konfor sunmak için yenilikçi ürünler tasarlıyor. Hotpoint ürünleri, mükemmel performansı, yüksek verimliliği ve sağladığı enerji tasarrufuyla hayatınıza değer katıyor. Evdeki yaşam kalitesini sürekli artırmak isteyenlerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan ürünler, paylaşımın, konforun ve samimiyetin merkezi konumunda bulunuyor.

 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR