Milli serveti ve toplum sağlığını koruyacak AR-GE projeleri

İnovatif peynirleri ve geliştirdiği iş modelleri ile fark yaratan Muratbey, AR-GE merkezlerinde, üretimden teknolojiye araştırma geliştirme yatırımları yaparak, sürdürülebilirlik konusunda da lider bir üretici olduğunu kanıtladı. İki önemli projesini TÜBİTAK’a sunan firma, tasarım ve verimlilik odaklı düşünme tekniği ve ileri teknolojik altyapısı ile optimum faydaya ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak çalışmalara imza atıyor.
Kategori: YAŞAM
Okuma: 1.641 kez
Yayın Tarihi: 16.04.2018 Pazartesi 11:04:15
PAYLAŞ

Türkiye ve dünya için yenilikçi peynirler geliştirerek, hem ulusal hem de uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen Muratbey, “sürdürülebilir kalkınma”ya katkı sağlayacak araştırma geliştirme çalışmalarına da devam ediyor. AR-GE merkezinde üretimden teknolojiye araştırma geliştirme yatırımları yapan firma, iki önemli projesini Sanayi AR-GE Projeleri Destekleme Programı kapsamında değerlendirilmek üzere Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)’a sundu.

Necmi Erol: AR-GE hedefimiz; üretimde sürdürülebilirlik, teknolojide hammadde verimliliğinin geliştirilmesi ve milli servetin korunmasına katkı sunmak.

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, AR-GE merkezinde onu aşkın proje üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirterek iki proje ile TÜBİTAK’a başvuruda bulunduklarını belirtti. Erol “Türkiye’nin hammadde ile ilgili dışa bağımlılığını azaltmaya ve milli servetin korunmasına katkıda bulunmaya yönelik katkı sunmak başlıca hedeflerimizden biri. Bu nedenle makine ve teknoloji alanındaki AR-GE merkezimizde dış kaynaklı bir hammaddenin daha verimli kullanımı konusuna çalışıyoruz. İlgili sektörlerin yurt dışından dövizle getirdiği hammaddeyi AR-GE merkezimizde geliştirerek, yurt dışı harcama payını düşürmek istiyoruz.

Ürüne yönelik yürüttüğümüz TÜBİTAK projemiz ile de toplum sağlığına çözüm üreteceğiz. Üretim tesislerinde hijyen amaçlı kullanılan bir hammaddenin verimliliğini ve etkinliğini yükselterek, iktisadi anlamda gezegenin kıt kaynaklarını gereğinden fazla tüketmeksizin, sürdürülebilirliğe katkı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Program ile ülke sanayisine AR-GE yeteneği ve kültürü kazandırarak, teknolojiye katkı sağlamayı amaçlayan kuruluşların yenilikçi projelerine destek veren TÜBİTAK, Muratbey’in biri makine ve teknoloji, diğeri üretim alanında yürüttüğü iki projesini değerlendiriyor.

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR