Türkiye'den vegan et üretimi

Tüm dünyada hayvansal et endüstrisine karşı bitkisel et alternatifleri ortaya çıkarken Türkiye'de de Eat Vappy bu türden vegan ve sağlıklı et ürünleri üretiyor.
Kategori: HABERLER
Okuma: 838 kez
Yayın Tarihi: 21.03.2020 Cumartesi 17:56:07
PAYLAŞ

Son yıllarda hayvan haklarını, insan sağlığını ve gezegenimizin geleceğini tehdit eden et endüstrisine karşı pek çok vegan et alternatifiyle karşılıyoruz . En son SXSW Interactive Innovation Awards finalistlerinden Air Protein’in, havadaki elementleri proteine dönüştürerek ürettiği etsiz eti haber yapılmıştı. Onun öncesinde Impossible Foods’un sadece bitkilerden ürettiği et ve süt ürünlerini medya tarafından yakından takip edildi. Impossible Foods ve Burger King iş birliğiyle hayvansal gıda içermeyen Impossible Whopper bile yapıldı. Peki tüm dünyada vegan et alanında böyle güzel gelişmeler olurken Türkiye’de neler oluyor? Bu soruya Eat Vappy ile yanıt bulmamız mümkün.

Eat Vappy ile “yeni nesil et”

İstanbul çıkışlı Eat Vappy hayvansal ete kıyasla daha yüksek proteinli, daha sağlıklı, kolesterolü yükseltmeyen bir et sunuyor. Diğer tüm vegan et üreticilerinde olduğu gibi, hayvansal et ile aynı tada sahip olan bitkisel bazlı et teknolojisi üzerinde çalışıyorlar ve aynı zamanda bunun üretimini yapıyorlar. Eat Vappy hayvansal etten çok daha iyi bir tat sunduğu konusunda da iddialı. İnsanlık türünün devamı için yeme biçimimizi yenilememiz gerektiğine inanıyor.

Eat Vappy’nin bitkisel et ürünlerine baktığınızda köfte, sucuk ve hamburger köftesinin öne çıktığını görüyorsunuz. Ayrıca zahterli tofu ve sade tofu gibi tofu çeşitleri de sunuyorlar.

 

Etiketler vegan, vegan et, tofu, eat vappy,
food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR