Sağlıklı sofralar için kalite madalyalı Taze Kaşar Peyniri

Sağlıklı ve yeterli beslenmede günün her saati atıştırmalık olarak da yenebilen peynirin önemi sağlık uzmanlarınca da vurgulanıyor. Muratbey’in ödüllü Taze Kaşar Peyniri, yüksek oranda kalsiyum ve protein içermesiyle özellikle sporcular, yetişkinler ve çocukların gün boyu tüketebilecekleri bir peynir olarak öne çıkıyor. Muratbey Taze Kaşar Peyniri, 100 gramıyla bir yetişkinin günlük fosfor ihtiyacının yüzde 93’ünü, kalsiyum ihtiyacının ise yaklaşık yüzde 88’ini karşılayabiliyor.
Kategori: HABERLER
Okuma: 5.475 kez
Yayın Tarihi: 10.10.2019 Perşembe 15:22:31
PAYLAŞ

İnovatif peynirleriyle dünyanın peynir anlayışını değiştiren Muratbey, 7’den 77’ye herkesin tüketebileceği, sağlıklı ve besin değerleri yüksek peynirleriyle sağlıklı beslenmek isteyenlere destek oluyor. Vücudumuzun genel sağlığı için günlük almamız gereken makro besinleri ve mineralleri yüksek değerlerde içeren Muratbey Taze Kaşar Peyniri, tek başına ya da eşlikçi olarak tüketilebilecek sağlıklı bir alternatif olarak ön plana çıkıyor.

Protein açısından zengin
Uluslararası sertifika kuruluşu ICERTIAS'ın gerçekleştirdiği kalite ve pazar araştırması sonucunda 2018 yılında tüketiciler tarafından “Qudal-Kalitede 1 Numara Madalyası”na layık görülen Muratbey Taze Kaşar Peyniri’nin 100 gramında 23 gram protein bulunuyor. Bu oran, bir yetişkinin günlük protein ihtiyacının yüzde 46’sını karşılıyor. Vücudumuzun kas kütlesini oluşturmak ve güçlendirmek için gereken protein, hastalıklara karşı koruyucu özelliği ile de günlük almamız gereken önemli bir makro besin. Muratbey Taze Kaşar Peyniri yüksek protein içeriğiyle özellikle çocuklar, diyet yapanlar, sporcular ve yaşlılar için öneriliyor. 

Kalsiyum ve Fosforu peynirle alın
Kemik sağlığı için hayati öneme sahip olan kalsiyum açısından zengin Muratbey Taze Kaşar Peyniri’nin 100 gramında 700 mg kalsiyum bulunuyor. Bu rakam günlük ihtiyacın yaklaşık yüzde 88’ini karşılayabiliyor. Vücudumuz için zorunlu mineraller arasında bulunan fosfor, dokuların tamirinde, protein sentezinde, karbonhidrat ve yağların vücut tarafından kullanılmasında yardımcı oluyor. Besleyici Muratbey Taze Kaşar Peyniri’nin 100 gramında 650 mg fosfor yer alıyor. Bu miktar da günlük fosfor ihtiyacının yüzde 93’ünü karşılıyor. 

Güveçte Kaşarlı Karides Tarifi 
Malzemeler:
1 su bardağı rendelenmiş Muratbey Taze Kaşar Peyniri
Yarım kg karides
300 gr kültür mantar
2 adet kırmızı biber
3 adet yeşil biber
6 diş sarımsak
1 yemek kaşığı zeytinyağı
İnce kıyılmış maydanoz

Hazırlanışı: 
Karidesleri kabuklarından ayırın ve kürdan yardımı ile sırt kısmındaki kırmızılıkları temizleyin. Mantarları, kırmızı biberleri ve yeşil biberleri karides boyutunda doğrayın. Tavaya göz kararı zeytinyağını koyup kırmızı ve yeşil biberi biraz kavurun. Ardından Karidesleri de atıp tuzunu ekleyip biraz pişirin. Ardından mantarları ilave edin, önce suyunu salacak, ardından çekecek. Suyunu çektikten sonra hazırladığınız baharatları ilave edip 2-3 dakika karıştırın ve altını kapatıp, toprak güvece boşaltın. Üstüne rendelediğiniz Muratbey Taze Kaşar peynirleri ile çok az kıyılmış maydanozu ilave edin ve önceden ısıttığınız fırınına koyup üzerindeki Muratbey Taze Kaşar peynirleri eriyip kızarana kadar tutun. Afiyet olsun.  

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR