Sağlıklı mutfaklar artıyor

​​​​​​​Çekmeköy Belediyesi ve Diversey ortaklığıyla bu yıl 3.sü gerçekleşecek olan Şeffaf Mutfak Festivali, her yıl artan yoğun ilgi ve katılımla sağlıklı mutfakların sayısını hızla artırmaya devam ediyor.
Kategori: HABERLER
Okuma: 3.790 kez
Yayın Tarihi: 21.09.2018 Cuma 15:53:00
PAYLAŞ

Birbirinden lezzetli yemeklerin yanı sıra güvenli ve sağlıklı beslenme için gerekli tüm bilgiler 22-23 Eylül’de Çekmeköy Şeffaf Mutfak Festivali’nde olacak.

Çekmeköy Belediyesi ve Diversey ortaklığında üçüncü kez düzenlenen Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali’nde sağlıklı ve neşeli mutfaklar katılımcıları bekliyor. Ünlü şefler Rafet İnce, Sahrap Soysal, Muhsin Ertürk ve Eyüp Kemal Sevinç’in mutfak sırlarını paylaşacakları festivalde, çocuklar da mini mutfakta aşçı olma deneyimini yaşayacaklar.

Çeşit çeşit yemeğin pişeceği festival alanında lezzet kütüphanesi, kör tadım yarışmaları, diyetisyen buluşmaları, çeşitli spor etkinlikleri, ödüllü yarışmalar ve hijyen etkinlikleri gün boyu devam edecek. Gelişim çağında sağlıklı beslenmesi gereken çocukların da unutulmadığı festivalde; mini mutfak, el yıkama atölyesi, ileri dönüşüm atölyesi, kukla ve kil atölyeleriyle tüm çocuklar sağlıklı ve güvenli beslenmenin önemini öğrenecekler.

Çekmeköy Belediyesi’nin denetimlerinden geçerek Şeffaf Mutfak Bayrağı alan işletmelerin örnek mutfaklarından sunulan yemeklere Cenk Doğar’ın sunumuyla gerçekleşecek sohbetler eşlik edecek.

Konser Programı

22 Eylül Cumartesi 18:45-20:15 Evrencan Gündüz

22 Eylül Cumartesi 21:30-22:30Buray

23 Eylül Pazar 18:30-20:00Six Pack

23 Eylül Pazar21:30-22:30Zara

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR