Ekici Lezzet Hikâyeleri’nin ikinci kitabı çıktı

2017 yılında 60. Yılı dolayısıyla başlattığı Lezzet Hikayeleri yolculuğuna 2018 yılında Aydın, Balıkesir, Elazığ, Mersin, Samsun ve Sivas’la devam eden Ekici Peynir; bu illerde gizli kalmış lezzetleri Ekici Lezzet Hikayeleri kitabının ikincisinde topladı.
Kategori: HABERLER
Okuma: 2.500 kez
Yayın Tarihi: 19.07.2019 Cuma 12:51:01
PAYLAŞ

Türkiye’nin peynir uzmanı Ekici, 60’ıncı yılında çıktığı “Lezzet Hikâyeleri” yolculuğuna 2018 yılında da devam etti. 2018 yılı için belirlenen Aydın, Balıkesir, Elazığ, Mersin, Samsun ve Sivas’ta çok fazla bilinmeyen lezzetler belirlendi, tüketiciler tarafından hazırlandı ve seçilen tarifler Ekici Lezzet Hikayeleri’nin ikinci kitabında toplandı.

Kitabın içerisindeki tarifler arasında tantuni, pide, su böreği mıhlama gibi iyi bilinen ve çok sevilen tatlar da illere göre farklılaşan nüanslar ve kimilerinde peynirle yorumlanan yeni tariflerle Ekici Lezzet Hikayeleri 2018 kitabına taşındı.

Ekici Pazarlama Direktörü Elçin Ekici Öztürk Lezzet Hikâyeleri projesi ve kitabı hakkında şunları söyledi: “Ekici olarak Lezzet Hikayeleri yolculuğuna 2017 yılında çıktık. Yaklaşık 2 yıl boyunca Anadolu’da 14 ile gittik. Kiminde saklı kalmış lezzetleri ortaya çıkardık kiminde de mevcut lezzetleri peynirlerimiz ile tekrar yorumladık. Öğrendiğimiz hikayeler Anadolu mutfağına olan tutkumuzu daha da perçinledi. Lezzet Hikayeleri sayesinde peynirin sadece kahvaltıda değil her öğünde farklı şekillerde sofralarımızın vazgeçilmezi olduğuna bir kez daha şahit olduk. Ekici Lezzet Hikayeleri yolculuğumuzdan çıkan iki kitapla gelecek nesillere, bu zengin coğrafyada sahip olduğumuz farklı kültürlerin bu zamana kadar saklı kalmış lezzetlerini miras bırakmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz.”

Bir yıllık özenli bir çalışmanın ardından okuyucularıyla buluşan Ekici Lezzet Hikâyeleri 2018, çeşitli sosyal medya kampanyaları ve tüketici aktiviteleri aracılığıyla lezzet severler ile buluşacak. Kitap, ayrıca Gastronomi bölümü olan üniversiteler ve gastronomi okullarına dağıtılacak.

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR