Dönerde dijital dönüşüm

Türkiye’nin en büyük hazır döner üreticisi Bereket Döner, 2023’te 20 ülkeye ihracat, 5 bin kişilik istihdam hedeflerini dijital dönüşümle gerçekleştirecek.
Kategori: HABERLER
Okuma: 1.571 kez
Yayın Tarihi: 08.06.2019 Cumartesi 13:20:13
PAYLAŞ

Dijital dönüşüm yolculuğunda en büyük destekçilerinin İdea Teknoloji Çözümleri olduğunu söyleyen Bereket Döner Mali İşler Direktörü Erkan Gök, “İdea gerek teknik altyapısı gerekse her aradığımızda bize çözüm sunabilen çalışanlarıyla sürekli yanımızda. Dijital dönüşüme yaptığımız yatırım bize hız ve verimlilik olarak geri dönüyor” diyor. 

1988’de Hayrettin Taşkıran’ın Beyoğlu’nda küçük bir dükkân olarak açtığı Bereket Döner, bugün 125 şubesi ve yaygın dağıtım ağıyla Türkiye’nin ilk ve en büyük hazır döner üreticisi. Türkiye’nin İkinci Büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasında yer alan ve bir fabrika gibi çalışan firmanın döner üretimi yılda 14 bin tona ulaşıyor. 14 ülkeye ihracat yapan Bereket Döner, 2023’e en az 20 ülkeye ihracat, 10 ülkede şubeleşme ve şubeleriyle birlikte 5 bin kişilik istihdam ve yaklaşık 300 milyon lira ciroyla girmeye hazırlanıyor.

“VisionPlus, e-Fatura için tasarlanmış bir program”

Markanın 2023 hedeflerine ulaşması içinse operasyonel işlemlerinin uçtan uca ölçülebilir olması ve şeffaflık ilkeleriyle yönetilebilmesi şart. Bu nedenle vergi süreçlerini dijitalleştiren Bereket Döner, 2017’den bu yana İdea Teknoloji Çözümleri ile çalışıyor, VisionPlus e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter ve dijital e-defter denetimi aracı VerDE çözümünü kullanıyor. 

Bereket Döner Muhasebe Müdürü Erdem Ali Güler, İdea’yı tercih nedenlerini “VisionPlus’ın tamamen e-Fatura ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandığını gördük. Satış temsilcilerinin sisteme hakimiyetinden ve bilgi birikiminden çok etkilendik” şeklinde açıklıyor.

“e-Arşiv Fatura müşteri memnuniyetini artırıyor”

e-Arşiv Fatura uygulaması, e-Fatura kullanıcısı olmayan tüm firmalara ve bireylere elektronik olarak fatura düzenlenebilmesini sağlıyor. Böylece e-Fatura ile birlikte e-Arşiv Fatura uygulaması da kullanan firmalar fatura süreçlerinin tamamını dijitalleştirebiliyor. 

Büyük catering firmaları, oteller ve restoranlarla çalışan Bereket Döner’in çok fazla sevkiyatı ve fatura trafiği bulunuyor. Özellikle sahada, birebir hızlı satışın gerçekleştiği lokanta vb. yerlerde ağırlıklı e-Fatura kullanıcısı olmayan küçük mükelleflerle çalışıyor. Aylık ortalama bin adet gelen faturaya karşılık 7 bin e-Fatura düzenleniyor, bunların yüzde 60’ını e-Arşiv Fatura oluşturuyor. Bereket Döner Grup Mali İşler Direktörü Erkan Gök, e-Arşiv Fatura’ya geçmeden önceki durumlarını şöyle anlatıyor: “İki üç yıl öncesine kadar faturaların kaybolması ciddi problemdi, mutabakat sağlamakta sorun yaşıyorduk. ‘Fatura nerede?’ diye yardım istiyorlardı. Faturaları tarayıp, e-posta ile gönderiyorduk. Şu anda VisionPlus üzerinden düzenlendiği anda fatura otomatik olarak e-posta ile müşteriye ulaştırılıyor. Aynı zamanda VisionPlus’ın Faturam özelliği sayesinde müşteri faturalarını VisionPlus’un platformu üzerinden kendisine özel şifresiyle girerek görüntüleyebiliyor ardından ‘Mutabakız’ diye e-posta gönderiyor. Bu müşterilerimize kolaylık sağlıyor, tüm şikayetleri ortadan kaldırarak memnuniyeti artırıyor.” 

“İdea her zaman yanımızda”

Bereket Döner’in dijital dönüşümü sürüyor. Sırada e-İrsaliye var! Bereket Döner Grup Mali İşler Direktörü Erkan Gök, ticari süreçlerinin dijital dönüşüm yolculuğunda İdea’yı en büyük destekçileri olarak gördüklerini vurguluyor: “Bizim için üç temel faktör var. Yasal uyumluluğumuzu sağlamak, en önemlisi destek alabilmek ve en son fiyat. Piyasada bakıyorsunuz program çok güzel, fiyat da tamam ama destek alamıyorsunuz. İdea Teknoloji’yi ise hep yanımızda hissediyoruz, ne zaman arasak ulaşabiliyoruz. İlk aradığımız kişi yetkin, gereken bilgiye sahip biri mutlaka çözüm odaklı bir yanıt sunuyor. Uygulamalar sürekli güncelleniyor. Bereket Döner olarak her geçen gün dünden daha iyi olmak zorunda olduğumuzun inancını taşıyoruz. İdea’nın bu yolda en büyük destekçimiz olduğunun farkındayız, birlikte daha büyük başarılara imza atacağımızdan eminiz.”

 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR