24 Güneş döngüsü beslenme şekli

Deniz Orhun “The 11th Tourism Outlook Conference”’da 24 Güneş Döngüsü Beslenme Şeklini Anlatacak.
Kategori: HABERLER
Okuma: 3.412 kez
Yayın Tarihi: 03.10.2018 Çarşamba 11:39:41
PAYLAŞ

“Sınırların ve Medeniyetlerin Ötesinde Miras Turizmi” konulu uluslararası “The 11th Tourism Outlook Conference” 2-5 Ekim 2018 tarihleri arasında, Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi ev sahipliğinde Eskişehir’de gerçekleşiyor. Disiplinlerarası olan konferansta farklı alanlardan araştırmacılar, profesyoneller ve lisansüstü ve lisans öğrenciler doğal ve kültürel miras turizmi ile ilgili araştırma bulgularını tartışıyor. Konferans kapsamında  Türk Mutfak Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurul üyesi, GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Derneği) Gastronomi- Sağlıklı Beslenme Kurulu üyesi, Amerikan Şef Federasyonu üyesi, Dünya Şef Federasyonu üyesi Ziraat mühendisi, Master Şef Deniz Orhun da araştırmacı yazar Kutsi Akıllı ile birlikte bir sunum yapacak. 

“Yediklerimiz davranışlarımız olur, topraktan damağa…” konulu sunumuyla Orhun, Türk mutfak kültürünün gıda malzemelerinin, coğrafi işaretli ürünlerimizin, endemik bitkilerimizin büyük ilgi gördüğünü anlatacak. “24 Güneş Döngüsüne göre yiyeceklerimizin hazırlandığı, pişirildiği ve beslenmemizin yapıldığı gastronomi rejiminden de [24 Solar Terms Regimen] bahseden Deniz Orhun, 24 güneş döngüsüne göre yemek düzeninin; kültür ve toplum arasında nasıl algılandığı, nasıl kullanıldığı, gastronominin sağlık, gelenek ve kültürle ilişkilendirilme biçimlerinden de bahsedecek. Orhun, “Gastro turizmi 24 Güneş döngüsü beslenme düzeniyle desteklemek ve sağlık turizmi ile birleştirmek turizme ayrı bir boyut katacaktır” diyor. 

 

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR