Neden helal gıda?

Helal gıda ticaretinde dünya pazarında helal sertifikalı gıda ürünlerinin %15 paya sahip olduğu görülmektedir. Önümüzdeki 5 yılda pazar payının yıllık yüzde %10 arttırılması hedefleniyor.
Kategori: BESLENME
Okuma: 1.862 kez
Yayın Tarihi: 24.05.2018 Perşembe 15:02:10
PAYLAŞ

Helal gıda sektörü o kadar hızlı  bir büyüme göstermiştir ki sadece İslam ülkeleri değil Çin, ABD, AB ve bir çok gayrimüslim ülkede firmalar, şimdiden sertifika almak için adeta birbirleriyle yarış edecek seviyeye gelmişlerdir.

Türk gıda ve içecek sanayi, gayrisafi milli hasıla içerisinde 300 milyar liraya yaklaşan payı, 40 bine ulaşan işletmesi ve 400 bini aşan çalışanıyla ülkenin en dinamik ve üretken sektörlerinden biri konumunda. Özellikle son 10 yılda önemli bir başarı grafiği sergileyen  bu sektörü oluşturan firmaların ,dünya da gayrimüslimlerin  önemli payını elinde tuttuğu Helal Gıda ticaretini Türkiye’ye çekebilmeleri için 6.İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı bir fırsat oluşturuyor.

Helal sertifikası bulunan gıda firmaları, sertifikası olmayan fakat helal piyasasındaki potansiyelin farkında olan  ve kendisini bu sektörde tanıtmak isteyen firmalar 6. İİT Helal Expo fuarına katılabilirler.

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR