2 ödül birden kazandı!

Lezzet alanında dünya çapında en prestijli kuruluşlardan biri olarak kabul edilen Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün düzenlediği “Üstün Lezzet Ödülleri” ödül töreni Belçika’da düzenlendi.
Kategori: BESLENME
Okuma: 2.073 kez
Yayın Tarihi: 13.06.2018 Çarşamba 15:19:44
PAYLAŞ

60 yılı geride bırakan Türkiye’nin peynir uzmanı Ekici, Süzme Peynir ve Top Peynirim ile Üstün Lezzet Ödülü’nün sahibi oldu. Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından Belçika’da düzenlenen, Michelin yıldızlı şeflerin ve sömeliyelerin jüride yer aldığı Üstün Lezzet Ödülleri’nde Süzme Peynir ile 2 yıl üst üste 3 altın yıldız alan Ekici’nin Top Peynirim ürünü ise 2 altın yıldızla ödüllendirildi. Ekici Peynir, Türkiye’yi temsil eden bir peynir markası olarak 2 ayrı ödülle adeta gövde gösterisi yaptı.Michelin yıldızlı uzman şef ve sömeliyelerden oluşan jürinin değerlendirme yaptığı lezzetler arasında, Ekici Süzme Peynir bir kez daha 3 altın yıldız alarak 2 yıl üst üste ödüle layık görüldü. Böylece, Ekici Peynir aldığı ödüllere yenilerini ekleyerek Üstün Lezzet Ödülleri’nde en önemli kategorilerinden olan ‘Kristal Lezzet Ödülü’ne bir adım daha yaklaşmış oldu.

Süzme Peynir’in yanı sıra Ekici Top Peynirim ile de değerlendirmeye katılan Ekici, bu ürünle de 2 altın yıldız aldı. 93 ülkeden 950 firmanın 2000’e yakın ürün ile katıldığı yarışmada Ekici Peynir, Türkiye’yi temsil eden bir peynir markası olarak iki farklı ürünle ayrı ayrı 2 ödülün sahibi oldu.

Jüri, Ekici Peynir ürünlerini aroma, yapı, koku, doku, tadım sonrası ağızda bıraktığı tat gibi kriterleri gözeterek değerlendirdi. Ekici, 60 yılı aşkın süredir değişmeyen kalitesini ve lezzetini hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerdeki tüketicilerle buluşturmaya devam edecek.

food time logo

FOOD TIME SOSYAL AĞLARDA

Bizleri sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Hem güncel haberlere hemde dergi içeriğimiz ile ilgili duyurulara ulaşmak için hesaplarımızı beğenip takip edebilirsiniz

YORUMLAR